Archiv pro: ZAUJALO NÁS

Divadlo Aqualung – přijďte se bavit, smát i snít!

Steampunk se u nás v Česku těší neobyčejnému zájmu již řadu let. Možná lidé na první dobrou netuší,
co to je ten steampunk vlastně zač, ale stačí se zmínit o velikánech jako spisovatel Jules Verne, režisér Karel Zeman, nebo o filmech jako je Wild Wild West či o české počítačové hře Machinárium.

V současnosti na naší steampunkové scéně nalezneme různorodé umělce – spisovatele, blogery, hudební skupiny, tanečníky, kostyméry, tanečníky, šperkaře, hodináře, kováře, sochaře, designéry a mimo další také mnohdy neprávem opomíjené herce, divadla a divadelní uskupení.

Proto jsme nesmírně potěšeni, že Vám můžeme představit steampunkové Divadlo Aqualung!

Generální zkouška hry Figaro Divadla Aqualung v Žižkovském divadle v Praze 13. 10. 2016

Divadlo Aqualung má ve světě českých divadel své neodmyslitelné místo a také podporu fanouškovské základny složené především z milovníků steampunku, Terryho Prachetta a také mnoha snílků, moderních romantiků a nadšenců do živé hudby, kterou divadlu zajišťuje dvorní kapela Aquajazz.

Něco málo z historie

Ačkoliv mezi lety 1998-2005 Divadlo Aqualung ještě neexistovalo, můžeme zde hledat jeho  zárodky. V té době zakládající členové Aqualungu hráli v souboru s názvem Divadlo Nablízko.

Divadlo Nablízko svou činnost ukončilo v roce 2006, ale část umělců se rozhodla zůstat pospolu a právě v té době vzniká divadelní továrna na sny. Divadlo Aqualung.

Divadlo se v prvních letech několikrát stěhovalo, bavilo diváky na Divadelní lodi Tajemství Divadla bratří Formanů a od roku 2011 zakotvili
v Žižkovském Divadle Járy Cimrmana, kde fungují dodnes.

Na svých webových stránkách se Divadlo Aqualung prezentuje jako divadlo pro ty, kteří se chtějí bavit, smát i snít, a také jako divadlo hravé i dramatické, s tituly plně nezávaznými, ale i myšlenkově zásadními.

Divadlo Aqualung a steampunk

Divadlo Aqualung se k poetice steampunku hlásí od začátku svého působení, ale pára fascinovala jeho umělce již v době Divadla Nablízko.

Steampunková fotografická soutěž 2018

Dámy a pánové!

Máme již nějaký ten čas poněkud zastaralou profilovou fotografii, hledáme novou tvář STEAMzine.cz – steampunkeři v ČR a proto tímto vyhlašujeme steampunkovou fotosoutěž!

Zašlete nám na e-mail steamzineredakce (zavináč) gmail (tečka) com 1 až 3 fotografie (najednou, nebo postupně), na které jste Vy, anebo byla tato fotografie Vámi vyfocena. Můžete přihlásit i své selfie.

Do e-mailu nezapomeňte uvést své jméno/přezdívku/stránku na FB (či sdělení pokud FB profil nevlastníte) a popřípadě vzkaz, který bude zveřejněn společně s fotografií/fotografiemi!
Uzávěrka pro zaslání fotografií je dne 08.07.2018 ve 24:00 hodin, poslední fotografie budou zveřejněny v pondělí 09. 07. 2018.

Vyhlášení výherců proběhne přímo na Steampunkový & Viktoriánský piknik 2018, dne 14. 07. 2018! Sledujte událost pro více informací!

Odkaz na soutěžní album: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1757205294370855.1073741851.230769403681126&type=1&l=a99ecf8a00


V JAKÉM STYLU BY FOTOGRAFIE MĚLY BÝT?

Na fotce by měly být zřetelné tzv. goggles (známé jako svářečské, laboratorní brýle, tak typické pro steampunk) v jakékoliv podobě. Váš oděv může být ve steampunkovém, clockpunkovém, gaslamp fantasy, viktoriánském, aristokratickém, vintage, pin-up gothic či lolita, kyberpunk, postapo, wasteland a obdobném stylu. Zachycen může být i Váš cosplay.

PRAVIDLA & HODNOCENÍ:
– Všichni hlasující a soutěžící dají „to se mi líbí“ FB stránce STEAMZINE.CZ, výjimkou případů, kdy soutěžící FB profil nevlastní. Je doporučeno nasdílet soutěžní album i uveřejněnou soutěžní fotografii.

-Uzávěrka pro zaslání fotografií je dne 08.07.2018 ve 24:00 hodin, poslední fotografie budou zveřejněny v pondělí 09. 7. 2018, vyhodnocení a rozhodnutí o výhercích proběhne cca 3 dny před piknikem, o ukončení hlasování informuje STEAMZINE.CZ na svém FB.

– Soutěže se mohou zúčastnit fotografové i zachycení modelové, avšak platí, že přihlásit se lze s jednou a tou samou fotografií pouze jednou. Fotograf/model by měl souhlasit se zveřejněním fotografie.

– Fotografie mohou být zaslány v počtu max. tří na jednoho člověka, v dobré kvalitě. Fotografie nemusíte zaslat všechny najednou.

– Soutěžící mohou fotografie jakkoli sdílet, propagovat, žádat o „to se mi líbí“, avšak činit tak v rámci zachování slušnosti, morálních hodnot a zákonů ČR.

Všechny došlé fotografie se minimálně 1x za týden objeví na FB stránce STEAMZINE.CZ v soutěžním albu.

KDO A JAKÝM ZPŮSOBEM VYHRAJE?

O jednou výherci rozhodne počet „lajků“ u fotografie v soutěžním albu na FB stránce STEAMZINE.CZ, o druhé výhře rozhodne porota složená ze sponzorů pikniku a soutěže.

Výhry, ocenění a sponzory postupně zveřejníme, ale již teď je jasné, že se můžete těšit na velmi krásné a hodnotné ceny!

Fotografie budou postupně zveřejňovány i na facebookových stránkách Český steampunk.
Malá úprava pravidel či změna vyhrazena!

Vaše Margueritte Weinlich – Steampunk, Gothic & Victorian Lady
za Steamzine.cz

Burza oblečení – Steampunk * Gothic * Lolita * Cosplay * Vintage 2018

burza obleceni steampunk

REGISTRACE PRODEJCŮ SECONHANDOVÝCH KOUSKŮ PRÁVĚ SPUŠTĚNY TADY.

MÁTE-LI NOVÉ ZBOŽÍ, SVOU VLASTNÍ ZNAČKU A RÁDI BYSTE PRODÁVALI, dejte nám vědět do zpráv na naších facebookových stránkách.

Facebooková událost TADY.

Dámy, pánové, chystáme pro vás další burzu „Bring & Buy“, tentokrát v Praze!

Steampunk * Fantasy * Lolita * Mori/Dolly* Vintage *Retro/Antique * Gothic/ Metal * Cosplay/Harajuku * Boho/Hippie a další obdobné styly!

KDE? CROSS][CLUB – officiall, Plynární 23, Praha 7 – Holešovice

KDY? No přece 16. 6. 2018 od 14 hodin!

Na místě bude k dispozici provizorní převlékací kabinka a zrcadlo.

Po celou dobu burzy je v prostoru striktně zakázáno kouřit.

— Partneři burzy —
Porcelain Doll & Sličná Antonie – časopis o lolita módě
STEAMzine.cz – steampunkeři v ČR
Český steampunk
Margueritte Weinlich

Hosty burzy budeme pravidelně aktualizovat na FB stránkách události.

— Program —
14:00 – 14:30 Zahájení burzy Bring & Buy, příchod prodejců
14:30 – 18:30 Burza
19:00 Konec burzy, balení

— Pokud chcete nakupovat —
Vstup na akci je zdarma, stačí pouze přijít a dobře se bavit!

— Pokud chcete prodávat—

Pro max. 25 z vás budou na místě připravena místa, kde budete mít možnost prodat své přebývající oblečení, obuv i doplňky.
Registrovat se jako prodejce je nutné předem.

REGISTRACE PRODEJCŮ SECONHANDOVÝCH KOUSKŮ PRÁVĚ SPUŠTĚNY TADY.

Na místě budou připraveny a rozestavěny samostatné stolky.
Pro každého prodejce bude k dispozici 1 místo.

Vzhledem k velikosti prostorům jsme se rozhodli neomezovat počet položek k prodeji a nutnost zadávat každou položku do našeho registračního systému, nicméně Vás žádáme o dodržení několika pravidel:

* Registrace na burzu je k vzhledem k omezené kapacitě prodávajících závazná. Pokud po registraci zjistíte, že z jakéhokoliv důvodu nebudete moci dorazit, dejte nám co nejdříve vědět, Vaše místo bude nabídnuto dalším prodejcům.

* Poplatek za místo na burze je stanoveno na 30 Kč/osoba. Toto vstupné od vás bude vybráno během burzy.
*Položky k prodeji pečlivě vybírejte a dodržte uvedené styly, případně jejich obdoby. Snažte se PŘEDCHÁZET prodeji NESTYLOVÝCH kousků.

* Přineste své kousky určené k prodeji čisté, vyprané a pokud možno označené štítky pro lepší přehled. Využít můžete systému při registraci, kdy lze jednotlivé položky zadat do formuláře. Štítky pro tisk Vám budou po potvrzení doručeny na váš e-mail.

* Rozšířit a vylepšit své místo k prodeji můžete například vlastním zrcadlem, ubrusem, štendrem či věšákem.

* Vzhledem k přítmí v dané části klubu je možné si přinést vlastní osvětlení, například malou stolní lampičku a k ní prodlužovačku. Pokud to počasí umožní, budeme na otevřené zahrádce klubu, kde je světla dostatek.

* Vaše prodejní místo bude označeno Vámi zvolenou přesdívkou či jménem při registraci, nebo přiděleno osobně organizátorem. Zkuste zvážit vyrobení jmenovky, podle které vás zájemci o Vaše prodejní kousky snadno poznají. Místa budou přidělena náhodně.

* Na burzu, prosím, přijďte včas. Vaše kousky k prodeji by měly být rozloženy nejpozději do 14:30.

— Krabice s věcmi ZDARMA —
I tentokrát budou k dispozici oblíbené krabice ZDARMA.
Můžete tam cokoliv přihodit i cokoliv si odtud vzít. :)

Benefiční parostrojní festival v Holoubkově 2018

 Letos se mimo jiné chystáme podpořit i Parostrojní festival v Holoubkově u Rokycan. Festival bude probíhat již tuto sobotu 12.05.2018 a vstupné je 100 Kč.

Přijďte se podívat i vy, mimo nádherné parní stoje se můžete těšit i na nás, zástupce českých steampunkerů a také na Miloslava Vaváčka se svým vystoupením z projektu „Experiment aneb plnou parou vpřed!

Událost na FB TADY.
 
Těšíme se!

O nejzajímavější steampunkové dílo 2016: vernisáž & výstava 22. 10. 2016

www.steamzine.cz/soutez

Steampunkový 4. ročník soutěže „O nejzajímavější steampunkové dílo“ je tady!

Pravidla a výhry naleznete ZDE.
Oficiální událost na FB naleznete TADY!

Zveme všechny obdivovatele steampunku, aby se pochlubili svými výtvory a uměním v soutěži, kterou pro Vás pořádá STEAMZINE.CZ – Ezin českého steampunku.CZ a Civil Steampunk. Přečtěte si soutěžní pravidla, podívejte se na hodnotné ceny, které můžete vyhrát a zašlete či přineste nám svoje soutěžní díla do uvedenho termínu!

Těšit se na Vás budeme na naší tradiční slavnostní vernisáži v Klempírna dne 22. 10. 2016 od 17 hodin!

steampunk_vyhlaseni_pozvanka-dl-4

steampunk_vyhlaseni_pozvanka-dl-4-mapa

~ PROGRAM VERNISÁŽE BUDE UPŘESNĚN!~
SLEDUJTE NÁS NA facebookových stránkách STEAMZINE.CZ

Jako vždy pro vás chystáme malý program, který bude ještě upřesněn a jednotlivé časy se mohou lehce pozměnit.

17:00 – 18:00 ~ entrée & welcome drink, malé občerstvení
17:30 ~ uvítání hostů & zahájení večera
18:30 ~ slavnostní vyhlášení steampunkové soutěže & předání cen
??:??  ~ volná zábava, volné seznamování, k poslechu steampunkový playlist

Po dobu programu bude k dispozici i malý fotokoutek ve kterém bude možnost se nechat zvěčnit například ve vašem steampunkově laděném kostýmu. :)

Nechte se inspirovat a podívejte se na fotogalerie z minulého ročníku od Martina Sihelskýho a Grestema.

 

SOUTĚŽ 2016: O nejzajímavější steampunkové dílo

Vítáme Vás již u 4. ročníku  soutěže O nejzajímavější steampunkové dílo, kterou pořádají Civil Steampunk (www.civil-steampunk.cz) a Steamzine.cz

Začátek přijímání děl: 12. 9. 2016
Uzávěrka přijímání děl: 12. 10. 2016

www.steamzine.cz/soutez

Adresa zasílání děl poštou: Pavla Hovorková, Šimonova 7, 163 00 Praha 6 – Řepy

Prosíme, abyste na níže uvedený e-mail napsali upozornění, že dílo posíláte (vloni „viselo“ jedno dílo měsíc na poště bez upozornění pošty). Děkujeme

V případě domluvení osobního předání v Praze / Jindřichově Hradci (pouze víkendy) pište na: pavla@civil-steampunk.cz

Vyhlášení vítězů s vernisáží: sobota 22. 10. 2016 (Praha)

Pravidla soutěže:

  • Do soutěže jsou přijímána díla výtvarného charakteru (kresba, malba, grafika, fotografie, sochy, objekty apod.) maximální velikost 2D formátu je A1, u 3D objektů maximální velikost do 50 cm 3 (výjimky dle domluvy, pište na pavla@civil-steampunk.cz).
  • Soutěž je anonymní: 2D díla musí být podepsána zezadu, 3D díla zespodu – včetně kontaktních údajů (jméno a příjmení, telefon, e-mail, adresa).
  • Věk autora není omezen.
  • Díla budou po ukončení soutěže vrácena autorům na jejich náklady a to buď osobním vyzvednutím, nebo zasláním na jejich vrub.
  • Porota složená z redakce Steamzinu a Civil Steampunku vybere 3 díla, která budou oceněna. Proti rozhodnutí poroty se nelze odvolat.
  • Všechny soutěžící autory porota obešle e-mailem s pozvánkou na vyhlášení vítězů, kde bude upřesněn čas a místo konání (v Praze).
  • Oceněným autorům budou ceny dány na místě vyhlášení vítězů. Pokud se autor nedostaví, cena se předá dle další vzájemné domluvy.

A na jaké ceny se letos můžete těšit?

1.cena:
Panáček Eduard
Steampunková PA-Anenka
Steampunkový vizitkář
Placka steampunková
Plakát A1
Steampunkové sluneční brýle
Nálož černých steampunkových mýdel od Margueritte

2. cena:
Civil Steampunk peněženka
Steampunkový přívěšek na krk s řetízkem z chirurgické oceli
Placka steampunková
Steampunková spona na opasek
Plakát A23
Nálož černých steampunkových mýdel od Margueritte

3.cena:
Civil Steampunk pásek
Náušnice s háčkem z chirurgické oceli (ženy) nebo spona na kravatu (muži)
Placka steampunková
Steampunkový náhrdelník
Plakát A3
Nálož černých steampunkových mýdel od Margueritte

Těšíme se na Vaše díla a osobní setkání na vernisáži

Pavla Hovorková a Markéta Margueritte Weinlichová
Civil Steampunk & STEAMZINE.CZ
www.steamzine.cz/soutez

REPORT: STEAMPUNKOVÝ & viktoriánský PIKNIK 2016

Drahé dámy, milí pánové,

chtěla bych Vám všem poděkovat za ten nejúžasnější piknik tohoto roku!

Především děkuji za hojnou účast, za rozpustilou zábavu a laškování, skvělou atmosféru, kterou jste vytvořili, za ty nejlepší dobroty a vůbec za přátelské setkání, kterým jsme opět alespoň na chvilku zapomněli na všední život a velmi hravě se přesunuli nejen do dob minulých, ale také do světa ve kterém nic není nemožné! Musím říci, že jsem si dosyta užila steampunkovo -viktoriánské, snové, fantazií a dobrou společností okořeněné odpoledne, na které ani po měsíci nevybledly vzpomínky a ke kterému se v těchto vzpomínkách vždy ráda vrátím. Doufám, že se za rok opětovně setkáme v obdobném složení a strávíme dobrodružstvím nabyté odpoledne v příjemné společnosti, obklopeni dobrým jídlem, v Grottě – krásném skvostném srdci Havlíčkových sadů v Praze!

Co se dělo před piknikem?
Návštěva muzea Karla Zemana a projížďka historickou tramvají!

V pátek před piknikem, jsme se rozhodli uspořádat malý „warm up“ sraz spojený s návštěvou muzea Karla Zemana. V muzeu na pražské Kampě jsme prožili společně s Karlem Zemanem interaktivní odpoledne, dozvěděli se spousty zajímavých informací o jeho filmové tvorbě i životě a nafotili společně několik fotografií. Na závěr jsme dokonce měli možnost se projít přímo po molu u mlýnského kola, kam většina návštěvníků nemá možnost nahlédnout. Poté co jsme zamávali turistům na Karlově mostě, jsme si udělali malou procházku Prahou a zakončili setkání několika doušky piva z malého pivovaru ve voršilských klášterních zahradách. Kdo měl chuť, mohl se následující den zúčastnit předsrazu a se projet historickou tramvají. Této nostalgické jízdy jsem se bohužel nemohla kvůli přípravám zúčastnit, nicméně všem zúčastněným se moc líbila!

Honosní hosté a dobroty všude kam se jen podíváš!

Je mi potěšením, že jsme společně stvořili tradici – zvláště pro setkání, seznamováné, navazování nových přátelství a zvláště mě těší, že se náš piknik stal místem, kam se vydávají nejen staří známí a přátelé, ale také nováčci ve svých prvních outfitech a kostýmech. Také nás všechny velice těší, že za námi přijeli i naši přátelé ze zahraničí, Martin s Angelikou, kteří do Prahy jezdí poměrně často a poprvé také Yvonne s Jörgem. Yvonne a Angelika se ostatně umístili i v naší fotografické soutěži. ;)

Opět jste všichni přišli v přenádherných outfitech na kterých jsem mohla oči nechat! Různorodý dresscode zajistil opravdovou pestrost. Do vintage oděné dámy, gothický aristokratický  šmrnc, lolita a visual kei jako vystřižené z Alenky v říši divů,  steampunkové vyletněné róby krásných dobrodružek, anebo šaty něžných viktoriánských dívek, mechaničtí opraváři, ale i páni pistolníci, piráti, westernem inspirovaní gentlemani, či vojáci z Pruské armády císař pána! A nejen Ti!

Krom dokonale vyladěných outfitů patří k pravému letnímu pikniku i vlastnoručně připravené obžerstvení. Napekli jste ty nejlepší sušenky, lahodné katedrálové pivní bábovky, nebo vyrobili například čajové matcha raffaelo! Téměř jsem se styděla. Moje muffiny se sýrovým krémem (který postupně teplem přišel o svou nadýchanost) s čokoládovými odlévanými kolečky, šroubky a jiným steampunkovým harampádím a i můj dort s panna cottou s malinami a borůvkami  – ti bledli vedle těch všech dobrot závistí!

Letos jsme pořídili bytelný, přes půl metru vysoký, starožitný etažér a poprvé zkusili zorganizovat oficiálnější výměnu dobrot. A hle, velmi se to ujalo! Děkujeme všem, díky kterým byl náš výměnný etažér obtěžkán lahůdkami napříč všemi různými styly a kuchyněmi. Dokonce ani sám etažér v průběhu pikniku nestačil a jídla byla vyskládána okolo a k dispozici úplně všem! Je vidět, že steampunkeři se rádi dělí, vyměňují, zkouší nové chutě a nebojí se neznámého, stejně jako dobrodruzi v 19. století, kteří cestovali do dalekého Orientu. Oproti minulému roku těchto dobrot přibylo, proto také uvažujeme o přidání nové rubriky, kde by se daly recepty sdílet, zasílat, případně ty nejlepší články s vlastním fotopostupem odměnit nějakou tou cenou! Pokud by se někdo rád této rubriky ujal a spravoval ji, napiště buďto redakci, anebo Margueritte. ;)

Kavárna pana kavárníka Tomáše

K pravému viktoriánsky laděnému pikniku patří i čaj o páté. Jak mnozí z nás tuší, tato anglická tradice zdaleka nebyla jen o několika šálcích čaje s mlékem. Doba mezi obědem a večeří byla dlouhá, proto se nedivme, že jistá baronka si k čaji ráda poroučela nejrůznější dobroty. Takovým tradičním „zákuskem“ k čaji byl ku příkladu okurkový sendvič a protože pro hosty našeho pikniku není nic nemožné, rozhodli jsme se společně s panem kavárníkem Tomášem a za doprovodu krásné Kameko z Maid kavárny, aby pro hosty sestavil a připravil viktoriánsky laděné menu!  Okurkové sendviče, několik šálků čaje či kávy, ovoce či skořicové sušenky, které s láskou pekla Kameko – to vše bylo možné si dopředu objednat! Na místě pobublávala voda ve starožitném samovaru na uhlí (který se v jisté chvíli vznítil a byl tak na okamžik parní atrakcí pro všechny kolem), čaj byl podáván v keramických šálcích, stejně tak občerstvení k němu připravené. Tímto Tomášovi a vůbec celé Maid kavárně děkujeme a pokud bude o viktoriánské menu zájem i příště, velice rádi se shledáme i příští rok!

Copak jsme si pro vás připravili?
Hudba, zpěv, přednáška, tetování hennou, střelnice i pikniková minihra!

Moc bych chtěla poděkovat Civil Steampunk za výzdobu celé Grotty. Výzdoba se jim nesmírně zadařila! Mohli jsme natrefit nejen na vzducholodě, ale i různé hodinky, klíče a další steampunkové a viktoriánské drobnosti, které podtrhovaly krásu Grotty a u kterých byla možnost se nechat zvěčnit na fotografie.

Po celou dobu pikniku bylo možné si nechat udělat tetování hennou u šikovné Neiry, která k nám přijela až z daleké Otravy. Orientální tradiční, ale i méně tradiční kresbu podle přání Neira zvládla do půl hodinky a za velmi příznivou cenu. Málokterý návštěvník odešel bez krásného obrazce na své ruce, paži či noze. I já jsem podlehla kráse tradičního „tetování“ a nechala jsem si nakreslit na hřbet ruky ornament, který mi vydržel několik dnů.

DeeDee from Mars se stala součástí piknikového programu se svými nejen fantasy, ale i písněmi ze života. Vysoká zrzka z cyberpunkového světa se svým širokým hlasovým rozsahem nás obšťastnila svou hrou na kytaru a zábavnými texty, které sama složila. Na pikniku bylo možné si zakoupit i její autorské CD s nahrávkami. Jak jsme se dozvěděli, momentálně také připravuje kompilaci svých písní ke stažení, nové webové stránky a doufáme, že také nové písně!

Zlyhad, Martina Bellovičová, šiřitelka podvědomí o steampunku a organizátorka nejedné nejen steampunkové akce v Brně, přijela do Prahy na piknik oslavit své narozeniny a pro návštěvníky pikniku připravila bohatou a informacemi nabytou steampunkovou přednášku. Steampunk tak představila všem začátečníkům a připomněla kořeny a základy všem ostatním.

Kolem páte hodiny nás poctili návštěvou Gabriela Houšková a Tomáš Houška. Oproti plánovanému vystoupení na violoncello nám dali možnost se zaposlouchat do tónů středověké hudby. Grottou se po zbytek odpoledne linuly rozverné romantické tóny a zpříjemnily všem konverzaci při doušcích čaje, pojídání donesených pochutin a podtrhli tak atmosféru a zábavu odpoledne.

Steampunková střelnice

Steampunková střelnice byla překvapením od pana Davida Kenjiro Karáska. V průběhu odpoledne v jednom zákoutí Grotty rozestavil malé cvičné terče v podobě vojáků a zvířátek do kterých jsme měli možnost zapůjčenou pistolí s  kuličkovou municí střílet. Cílem bylo porazit všechny zvířecí padouchy, anebo sestřelit všechny vojáky, kteří stáli v řadě vedle sebe. Nabít zbraň, která velmi věrně připomínala klasický revorver, odjistit, namířit, střelit a přitom se dokonale trefit do cíle nebylo až zase tak jednoduché, jak se na první pohled zdálo – nicméně radost ze zásahu byla poté o to větší! Mnohokrát děkujeme za možnost si tuto disciplínu vyzkoušet!

Pikniková minihra a tradiční skupinová fotografie

Pro tento rok jsem pro návštěvníky pikniku připravila symbolické dárečky za splněné úkoly v naší piknikové minihře. Na 40 z vás čekaly zdobné obálky s několika stylovými nálepkami či plackou, které se do jedné rozebraly. Doufám, že vás tyto maličkosti potěšily! Tuto hru bychom pod STEAMZINE.CZ chtěli rozšířit a vytvořit skutečnou hru o achivementy. To ovšem závisí na tom, zda by se této dobrodružné role chtěl někdo ujmout a také zda navážeme spolupráci s nějakými sponzory. :)

Vyhlášení fotografické soutěže

Před samotným závěrem pikniku jsme vyhlásili vítěze naší steampunkové fotografické soutěže 2016. Dva výherci byli vybráni přímo Vámi – podle poštu „lajků“ ve facebookovém albu a jeden výherce byl vybrán porotou. O vyhlášení soutěže si můžete přečíst TADY.

Výherci:

1. místo získala Yvonne Müller
2. místo zaslouženě patří fotografce Ireně Motlíkové
Cenu poroty získala Angelila Coufal

SPONZOŘI, od kterých získali soutěžící výhry:

Civil Steampunk, webové stránky
Sleeping Beauty, webové stránky
Classy Lady
Margueritte Weinlich & STEAMZINE.CZ
Petra Slováková & Český Steampunk

Úplnou fotogalerii si můžete prohlédnout ZDE.

Zakončení dobrodružství ve Dnu pytle

Po půl sedmé se naše sešlost pomalu začala přesouvat do Dna pytle, hobity a bavorskem inspirované pivnice s kvalitními pivními speciály a pivy z malých pivovarů.  Zatímco jsme společně s několika dobrovolníky ještě jednou prošli Grottou a rozloučili se s místem lehkým úklidem a odvozem vybavení, večer ve Dnu pytle se nesl v pohodové oduševnělé a chmelem opojené atmosféře až do popůlnočních hodin  nejen nad tématy steampunkovými.

 

Za STEAMZINE.CZ  připravila, organizovala a průběhem provázela Margueritte Weinlich

 ' .