Archiv pro: Zlyhad

Nemám páru: již druhý brněnský steampunkový večer

13615308_1823788287841642_290769902867817201_nNemám páru:

Brněnský steampunkový večer aneb pozvánka na akci

Vyhlížíte, kam za dobrodružstvím? Jediná česká ryze steampunková událost se vrací do brněských luhů a hájů! Druhý ročník festivalu Nemám páru je tady. Naleštěte kolečka, dofoukněte vzducholodě a připravte se na pořádnou jízdu! Čeká vás opět bohatý program plný hudby a přednášek, nebudou chybět sličné tanečnice, kostýmová soutěž, workshop a především se dočkáte prvního vystoupení steampunkových hudebních skupin v ČR! Vše vypukne již 24. září v brněnském klubu Slowone.

G.D. Falksen: Blood in the Skies (The Hellfire Chronicles)

Blood in the Skies

„Krev na obloze“ není óda na obzvláště pěkně vybarvený západ slunce, ale akční steampunková prvotina amerického autora G. D. Falksena, která tvoří první díl z plánovaných tří v sérii zvané The Hellfire Chronicles. Odehrává se v distopickém světě dvě stě let poté, co ničivý výbuch roztrhal Zemi na kusy, z nichž některé jsou jen pouhými balvany, zatímco jiné dosahují velikosti několika států. Lidstvo tuto katastrofu nevysvětlitelným způsobem přežilo a jeho technologický vývoj se pohyboval směrem, odpovídajícím změněným podmínkám. Nyní, o 200 let později, se na obydlených kusech Zeměkoule, tzv. „ostrůvcích“, utvořily nové státy, které spojují obchodní styky a ohrožují vpády vzdušných pirátů.

G. D. Falksen je ve steampunkových kruzích velmi dobře známou osobností – čile se účastní nejrůznějších subkulturních událostí, bloguje, organizuje přednášky, přispívá do časopisů a je aktivní snad na všech sociálních sítích. Díky tomu, že zná v žánrové sféře prakticky každého, se mu podařilo pro svou steampunkovou prvotinu rozjet nebývalou reklamu. Vyšel k ní dokonce dvojdílný soundtrack, na nějž svými písněmi přispěla steampunková hudební tělesa jako jsou Sunday Driver, Unwoman, Tom Slatter, Imaginary Airship, Veronique Chevalier, Ghostfire, Strange Artifact, The Clockwork Dolls, The Men That Will Not Be Blamed For Nothing, Escape the Clouds, The Cog is Dead nebo The Absinthe Drinkers. Titulní píseň „Blood in the skies“ pochází od francouzské skupiny Victor Sierra a patří ke stálicím v repertoáru většiny steampunkových DJů. Posledním trackem u obou disků je autorské čtení prologu a první kapitoly knihy, které může majitele soundtracku navnadit k tomu, aby si „Krev na obloze“ zakoupili.

George Mann: The Affinity Bridge

Píše se rok 1901. Století páry přineslo do tajemného viktoriánského Londýna nesčetně změn a nastolilo éru nových technických možností, objevů a vynálezů. Městem rachotí parní vlaky, ulicemi se kromě koňských povozů prohánějí také sportovní vozy pro jednoho pasažéra i parní drožky, nebe křižují vzducholodě s automatickými piloty, v úřadech a bohatších domácnostech slouží roboti na hodinový mechanismus a královna Viktorie stále vládne z pojízdného křesla, v němž je pevně zabudována a uměle udržována při životě. Pod nablýskanou skořápkou se však skrývá temná stránka města: v noci zde řádí vrah nebo snad vykonává svou pomstu světélkující duch zavražděného policisty a ze slumů se šíří smrtelný mor, který mění své oběti v zombie.

' .