Archiv pro: Móda a kostýmy

Steampunková fotografická soutěž 2018

Dámy a pánové!

Máme již nějaký ten čas poněkud zastaralou profilovou fotografii, hledáme novou tvář STEAMzine.cz – steampunkeři v ČR a proto tímto vyhlašujeme steampunkovou fotosoutěž!

Zašlete nám na e-mail steamzineredakce (zavináč) gmail (tečka) com 1 až 3 fotografie (najednou, nebo postupně), na které jste Vy, anebo byla tato fotografie Vámi vyfocena. Můžete přihlásit i své selfie.

Do e-mailu nezapomeňte uvést své jméno/přezdívku/stránku na FB (či sdělení pokud FB profil nevlastníte) a popřípadě vzkaz, který bude zveřejněn společně s fotografií/fotografiemi!
Uzávěrka pro zaslání fotografií je dne 08.07.2018 ve 24:00 hodin, poslední fotografie budou zveřejněny v pondělí 09. 07. 2018.

Vyhlášení výherců proběhne přímo na Steampunkový & Viktoriánský piknik 2018, dne 14. 07. 2018! Sledujte událost pro více informací!

Odkaz na soutěžní album: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1757205294370855.1073741851.230769403681126&type=1&l=a99ecf8a00


V JAKÉM STYLU BY FOTOGRAFIE MĚLY BÝT?

Na fotce by měly být zřetelné tzv. goggles (známé jako svářečské, laboratorní brýle, tak typické pro steampunk) v jakékoliv podobě. Váš oděv může být ve steampunkovém, clockpunkovém, gaslamp fantasy, viktoriánském, aristokratickém, vintage, pin-up gothic či lolita, kyberpunk, postapo, wasteland a obdobném stylu. Zachycen může být i Váš cosplay.

PRAVIDLA & HODNOCENÍ:
– Všichni hlasující a soutěžící dají „to se mi líbí“ FB stránce STEAMZINE.CZ, výjimkou případů, kdy soutěžící FB profil nevlastní. Je doporučeno nasdílet soutěžní album i uveřejněnou soutěžní fotografii.

-Uzávěrka pro zaslání fotografií je dne 08.07.2018 ve 24:00 hodin, poslední fotografie budou zveřejněny v pondělí 09. 7. 2018, vyhodnocení a rozhodnutí o výhercích proběhne cca 3 dny před piknikem, o ukončení hlasování informuje STEAMZINE.CZ na svém FB.

– Soutěže se mohou zúčastnit fotografové i zachycení modelové, avšak platí, že přihlásit se lze s jednou a tou samou fotografií pouze jednou. Fotograf/model by měl souhlasit se zveřejněním fotografie.

– Fotografie mohou být zaslány v počtu max. tří na jednoho člověka, v dobré kvalitě. Fotografie nemusíte zaslat všechny najednou.

– Soutěžící mohou fotografie jakkoli sdílet, propagovat, žádat o „to se mi líbí“, avšak činit tak v rámci zachování slušnosti, morálních hodnot a zákonů ČR.

Všechny došlé fotografie se minimálně 1x za týden objeví na FB stránce STEAMZINE.CZ v soutěžním albu.

KDO A JAKÝM ZPŮSOBEM VYHRAJE?

O jednou výherci rozhodne počet „lajků“ u fotografie v soutěžním albu na FB stránce STEAMZINE.CZ, o druhé výhře rozhodne porota složená ze sponzorů pikniku a soutěže.

Výhry, ocenění a sponzory postupně zveřejníme, ale již teď je jasné, že se můžete těšit na velmi krásné a hodnotné ceny!

Fotografie budou postupně zveřejňovány i na facebookových stránkách Český steampunk.
Malá úprava pravidel či změna vyhrazena!

Vaše Margueritte Weinlich – Steampunk, Gothic & Victorian Lady
za Steamzine.cz

Burza oblečení – Steampunk * Gothic * Lolita * Cosplay * Vintage 2018

burza obleceni steampunk

REGISTRACE PRODEJCŮ SECONHANDOVÝCH KOUSKŮ PRÁVĚ SPUŠTĚNY TADY.

MÁTE-LI NOVÉ ZBOŽÍ, SVOU VLASTNÍ ZNAČKU A RÁDI BYSTE PRODÁVALI, dejte nám vědět do zpráv na naších facebookových stránkách.

Facebooková událost TADY.

Dámy, pánové, chystáme pro vás další burzu „Bring & Buy“, tentokrát v Praze!

Steampunk * Fantasy * Lolita * Mori/Dolly* Vintage *Retro/Antique * Gothic/ Metal * Cosplay/Harajuku * Boho/Hippie a další obdobné styly!

KDE? CROSS][CLUB – officiall, Plynární 23, Praha 7 – Holešovice

KDY? No přece 16. 6. 2018 od 14 hodin!

Na místě bude k dispozici provizorní převlékací kabinka a zrcadlo.

Po celou dobu burzy je v prostoru striktně zakázáno kouřit.

— Partneři burzy —
Porcelain Doll & Sličná Antonie – časopis o lolita módě
STEAMzine.cz – steampunkeři v ČR
Český steampunk
Margueritte Weinlich

Hosty burzy budeme pravidelně aktualizovat na FB stránkách události.

— Program —
14:00 – 14:30 Zahájení burzy Bring & Buy, příchod prodejců
14:30 – 18:30 Burza
19:00 Konec burzy, balení

— Pokud chcete nakupovat —
Vstup na akci je zdarma, stačí pouze přijít a dobře se bavit!

— Pokud chcete prodávat—

Pro max. 25 z vás budou na místě připravena místa, kde budete mít možnost prodat své přebývající oblečení, obuv i doplňky.
Registrovat se jako prodejce je nutné předem.

REGISTRACE PRODEJCŮ SECONHANDOVÝCH KOUSKŮ PRÁVĚ SPUŠTĚNY TADY.

Na místě budou připraveny a rozestavěny samostatné stolky.
Pro každého prodejce bude k dispozici 1 místo.

Vzhledem k velikosti prostorům jsme se rozhodli neomezovat počet položek k prodeji a nutnost zadávat každou položku do našeho registračního systému, nicméně Vás žádáme o dodržení několika pravidel:

* Registrace na burzu je k vzhledem k omezené kapacitě prodávajících závazná. Pokud po registraci zjistíte, že z jakéhokoliv důvodu nebudete moci dorazit, dejte nám co nejdříve vědět, Vaše místo bude nabídnuto dalším prodejcům.

* Poplatek za místo na burze je stanoveno na 30 Kč/osoba. Toto vstupné od vás bude vybráno během burzy.
*Položky k prodeji pečlivě vybírejte a dodržte uvedené styly, případně jejich obdoby. Snažte se PŘEDCHÁZET prodeji NESTYLOVÝCH kousků.

* Přineste své kousky určené k prodeji čisté, vyprané a pokud možno označené štítky pro lepší přehled. Využít můžete systému při registraci, kdy lze jednotlivé položky zadat do formuláře. Štítky pro tisk Vám budou po potvrzení doručeny na váš e-mail.

* Rozšířit a vylepšit své místo k prodeji můžete například vlastním zrcadlem, ubrusem, štendrem či věšákem.

* Vzhledem k přítmí v dané části klubu je možné si přinést vlastní osvětlení, například malou stolní lampičku a k ní prodlužovačku. Pokud to počasí umožní, budeme na otevřené zahrádce klubu, kde je světla dostatek.

* Vaše prodejní místo bude označeno Vámi zvolenou přesdívkou či jménem při registraci, nebo přiděleno osobně organizátorem. Zkuste zvážit vyrobení jmenovky, podle které vás zájemci o Vaše prodejní kousky snadno poznají. Místa budou přidělena náhodně.

* Na burzu, prosím, přijďte včas. Vaše kousky k prodeji by měly být rozloženy nejpozději do 14:30.

— Krabice s věcmi ZDARMA —
I tentokrát budou k dispozici oblíbené krabice ZDARMA.
Můžete tam cokoliv přihodit i cokoliv si odtud vzít. :)

REPORT: Viktoriánský & Steampunkový PIKNIK v červnu 2015

 ~
Psala se neděle. Po nebi se proháněly mraky střídaje se s modrou oblohou a s tu a tam vykukujícím zvědavým sluncem se přelévaly v lehké oblačno. I teplota byla vcelku příznivá. Ti z nás, kteří zvolili spíše těžší kostým, byli vděčni, že teploty nesahají ke třicítkám a bez obav si tak mohli užít pikniku plnými doušky. Oproti předpovědím, vyšlo počasí neuvěřitelně vstříc veškeré naplánované zábavě, a tak se všechny obavy z deště či zimy nakonec ukázaly býti liché.
 ~
Jako každý rok, i letos se konal tradiční letně naladěný a kostýmy okořeněný piknik. Letos jsme se nejen vrátili do krásných prostor Grébovky, ale i spojili síly a navázali přátelství s novým steampunkovým kadeřnictvím, které uspořádalo v ten samý den příjemnou otevírací akci!
  ~
Dámy a pánové, dovolte mi, abych uvedla svůj report nereport z červnového Viktoriánsko & Steampunkového PIKNIKU 2015! :)
  ~
 
 
~
~~  ~
Musím se přiznat, že velmi nerada píšu reporty, a zvláště reporty z událostí, které pořádám. Společně s pomyslným inkoustem, kterým píšu tyto řádky, se přidávají pocity, reakce, rozhovory s lidmi a vyvolávají ve mne spoustu malých vzpomínek. Omluvte proto, prosím, citovou zabarvenost, která bude článek provázet. Piknik jsem si velmi užila a určitě se to velmi projeví. Navíc nejsem kdovíjaký literát, píšu málokdy, proto berte některé mé neohrabané obraty s nadsázkou. ;)

  ~

REPORT PŘEVZAT Z BLOGU MARGUERITTE WEINLICH šéfredaktorky STEAMZINE.CZ

VIDEOREPORT z tohoto pikniku můžete nalézt ZDE.

Viktoriánsko steampunkový čaj o páté: retrofuturistické setkání v industriálním pásmu

10933891_10204977925866324_3161875117518230838_n

Sobota pětadvacátého dubna léta Páně 2015 byla určena jako den, kdy se bude konat první setkání, inspirované jedním z nejtradičnějších rituálů anglické kultury. Ale o samotný zvyk britského pití čaje zase tolik nešlo. Spíš o poučení se, pobavení a setkání se se starými, i novými přáteli.

Steampunk jako inspirace pro tvorbu

SONY DSC Steampunk je úžasný styl mající nepopíratelné kouzlo dýchající dobrodružstvím a ulicemi zaplněnými párou. Díky němu se na nás snaží vydrat příšery stvořené šílenými vědci i mechanická monstra. Steampunkový styl se promítá i do běžného života, a to velice osobitě. Mnohým lidem učarovaly korzety, šaty, či cylindry a fraky. Jiní si předělávají byty do stylu 19. století. Poptávka je i po starých domech, v nichž se dá zařídit pěkná laboratoř. U nás je subkultura aktivní alespoň v rámci možností – porařádají se steampunkové akce a srazy. Steampunk oslovil i kreativní lidi, kteří se rozhodli v jeho duchu tvořit. Nechávají se inspirovat dobovými motivy a vnáší svou svéráznou osobnost do každé věci, kterou vyrobí. Před několika lety jsem tento styl poznala a zcela mu propadla… 

Péče a ochrana o alabastrovou pleť

Dnes bych se ráda vrátila k tématu, které tady v době letních dovolených a opalování u moře bude možná působit trochu jako provokace, a to ke kultu porcelánově světlé pleti. V mém předchozím článku, který byl zveřejněn 18.2.2014, jsem objasňovala z různých pohledů, proč bývala v dobách minulých tolik žádaná světlá kůže bez známek opálení. Nyní bych ráda přidala pár rad pro ty, kteří světlou pokožku mají nebo o ni usilují.

Alabastrovou pletí se rozumí nejen absence opálení a pigmentových skvrn, ale kůže čistá, bez ucpaných pórů, zarudnutí, vrásek a mastného nádechu. Alabastr je vlastně vzácný druh bílého mramoru – průsvitná forma sádrovce. Zajímavostí pro mne bylo, že sochy se z alabastru netesají, nýbrž odlévají ve formách po jeho nadrcení na jemný prášek a smíchání s pryskyřicemi. Proto takové sochy mají velmi hladký povrch s přesnými detaily.

Péče o světlou pokožku je poněkud náročnější, než o tu opálenou. Sice na ní tolik nejsou vidět vrásky a drobné jizvičky, na druhou stranu ale více vyniknou pupínky a rozšířené žilky. Špatně se i shání vhodná kosmetika. Např. ženy se světlým fototypem, které se špatně opalují, měly donedávna v obchodech velmi malý výběr světlých odstínů makeupu. Nyní se nabídka zlepšuje, což je dáno i módou. Zájem o opálení totiž v poslední době klesá díky větší informovanosti na téma kožních nádorů způsobených slunečním zářením. Určitě každý z nás v souvislosti s nadměrným opalováním slyšel o melanomu, někdo dokonce o basaliomu a spinocelulárním karcinomu. Roste i v osvěta v prevenci těchto nádorů. Také v naší zemi probíhá každý rok v květnu akce zvaná Evropský den melanomu, kdy si u vybraných kožních lékařů můžete bezplatně nechat zkontrolovat kůži a zejm. podezřelá mateřská znaménka.

A proč o tom tady píšu? Inu protože světlá pokožka, ať už přirozeně se špatně opalující nebo uměle zesvětlovaná, je daleko náchylnější ke spálení sluníčkem. Proto je potřeba dodržovat celou řadu opatření, jak ji před takovým poškozením chránit. Což bude zmíněno i dále.

Zde bych chtěla jen podotknout, že nejsem příznivcem drastického zesvětlování kůže. Alabastrová pokožka se mi líbí, ale myslím si, že by se to nemělo přehánět. Některé postupy k jejímu dosažení, zejm. domácí recepty, vám mohou zdravotně velmi uškodit. Udržování alabastrové pokožky by se mělo prolínat celkovým životním stylem. Od stravy a různých návyků, až po ochranu před sluncem a péči o pokožku po slunění.

steampunk_ladies by s-t-a-r-gazer.deviantart.com

Kult porcelánově bílé pokožky

Ačkoliv steampunk ve své nejklasičtější “verneovské podobě”  bývá  často ovlivněn viktoriánskou érou 19.století, nejsou jeho pravidla, co se týče oblékání a líčení tak přísná jako u některých jiných subkultur. Pevně zašněrovaný korzet, dlouhé šaty, ani alabastrová tvář… nic z toho nemusí být respektováno. Proč taky? Vše se odehrává se světě fantasie a děje se tak, jak nás zrovna napadne. Steampunk je hravý a tvárný. Slavní badatelé, mořeplavci či vzduchoplavci přece nemusí být nutně bledí, ani dámy, které je doprovází na cestách nebudou mít vždy chuť nechat se omezovat v pohybu a stínit se slunečníkem. Navíc viktoriánská Anglie není jediným obdobím a místem, kam můžeme steampunk situovat. Občas se objevuje i steampunk středověký, napoleonský, západní s westernovými prvky, kolonialistický, podmořský, industriální…každý si může vysnít svůj vlastní steampunk, který se mu líbí a vyhovuje.

Přesto je bledá pokožka aristokratů jedním z témat, které bychom rádi na tomto serveru zmínili aspoň pro zajímavost. Není naším záměrem propagovat používání antipigmentů a abrazivní kosmetiky, ani zakazovat steampunkerům opalování.

Tento článek je stručným nastíněním historického, biologického a socioekonomického kontextu toho, proč byla neopálená pokožka dlouhá staletí považována za krásnou a žádoucí. V budoucnu je plánován ještě jeden článek k tématu, který bude obsahovat návod  “jak na to”, tedy několik praktických rad, jak uchovat svou pokožku bledou a chránit ji před sluncem, popř. ji uměle dočasně či dlouhodoběji zesvětlit. Musíme však upozornit, že žádné metody depigmentace kůže nejsou zcela neškodné. Stejně tak není zdravé přílišné omezování pobytu na sluníčku, protože UV záření je nutné k tvorbě vitamínu D v lidském těle a ten všichni potřebujeme.

William: Slečno Sugar, jak se máte?
Sugar: Děkuji, výborně, pane.
William:Dnes je krásný den.
Sugar: To je. Máme se Sophií vyučování venku. Je tak bledá.
Madam: Dáma není nikdy dost bledá.
Sugar: Ale dítě potřebuje být na vzduchu.

Kvítek karmínový a bílý, filmová verze, autor knihy: Michel Faber, r. 2002' .