Archiv pro: Umění

O nejzajímavější steampunkové dílo 2016: vernisáž & výstava 22. 10. 2016

www.steamzine.cz/soutez

Steampunkový 4. ročník soutěže „O nejzajímavější steampunkové dílo“ je tady!

Pravidla a výhry naleznete ZDE.
Oficiální událost na FB naleznete TADY!

Zveme všechny obdivovatele steampunku, aby se pochlubili svými výtvory a uměním v soutěži, kterou pro Vás pořádá STEAMZINE.CZ – Ezin českého steampunku.CZ a Civil Steampunk. Přečtěte si soutěžní pravidla, podívejte se na hodnotné ceny, které můžete vyhrát a zašlete či přineste nám svoje soutěžní díla do uvedenho termínu!

Těšit se na Vás budeme na naší tradiční slavnostní vernisáži v Klempírna dne 22. 10. 2016 od 17 hodin!

steampunk_vyhlaseni_pozvanka-dl-4

steampunk_vyhlaseni_pozvanka-dl-4-mapa

~ PROGRAM VERNISÁŽE BUDE UPŘESNĚN!~
SLEDUJTE NÁS NA facebookových stránkách STEAMZINE.CZ

Jako vždy pro vás chystáme malý program, který bude ještě upřesněn a jednotlivé časy se mohou lehce pozměnit.

17:00 – 18:00 ~ entrée & welcome drink, malé občerstvení
17:30 ~ uvítání hostů & zahájení večera
18:30 ~ slavnostní vyhlášení steampunkové soutěže & předání cen
??:??  ~ volná zábava, volné seznamování, k poslechu steampunkový playlist

Po dobu programu bude k dispozici i malý fotokoutek ve kterém bude možnost se nechat zvěčnit například ve vašem steampunkově laděném kostýmu. :)

Nechte se inspirovat a podívejte se na fotogalerie z minulého ročníku od Martina Sihelskýho a Grestema.

 

Preview: Přicházejí všichni East Endští démoni

 

slovakova-demon-z-east-endu   Preview na knihu

   Nakladatelství Brokilon nám letos v nové edici

   „Brokilon Alternativa“ přináší první díl cyklu

   samostatných steampunkových románů s detektivní

   zápletkou ze světa alternativního viktoriánského Londýna.

   Londýn je zahlcen neprostupnou mlhou, v níž se procházejí

   dámy v honosných šatech i gentlemani v  cylindrech

   a nocí se pohybují temné a zlověstné stíny. Avšak všichni

démoni nejsou venku v ulicích, někteří jsou i uvnitř nás samotných….

A tak začíná riskantní hra plná napínavých scén a bojů o moc i holý život.

Steampunk jako inspirace pro tvorbu

SONY DSC Steampunk je úžasný styl mající nepopíratelné kouzlo dýchající dobrodružstvím a ulicemi zaplněnými párou. Díky němu se na nás snaží vydrat příšery stvořené šílenými vědci i mechanická monstra. Steampunkový styl se promítá i do běžného života, a to velice osobitě. Mnohým lidem učarovaly korzety, šaty, či cylindry a fraky. Jiní si předělávají byty do stylu 19. století. Poptávka je i po starých domech, v nichž se dá zařídit pěkná laboratoř. U nás je subkultura aktivní alespoň v rámci možností – porařádají se steampunkové akce a srazy. Steampunk oslovil i kreativní lidi, kteří se rozhodli v jeho duchu tvořit. Nechávají se inspirovat dobovými motivy a vnáší svou svéráznou osobnost do každé věci, kterou vyrobí. Před několika lety jsem tento styl poznala a zcela mu propadla… 

SOUTĚŽ: O nejzajímavější steampunkové dílo

Vážení čtenáři,

ve spolupráci s Civil Steampunk jsme pro Vás připravili „Soutěž o nejzajímavější steampunkové dílo“, která je připravena pro všechny kreativní obdivovatele steampunku!

 

1.    cena:     dámský model „Okřídlená“ na míru/pánská košile „Dvouřadá denní“ na míru, vizitkář  + placky „Lady & Gentleman“, plakát A1 dle výběru, rozhovor na Steamzine.cz
2.    cena:    dámská háčkovaná vestička/těžítko „6x jinak“, dámský/pánský přívěsek s řetízkem, plakát A2 dle výběru
3.    cena:    pásek, dámská/pánská brož, plakát A3 dle výběru

Začátek přijímání děl: 1. 10. 2013
Uzávěrka přijímání děl: 15. 10. 2013
Adresa zasílání děl poštou: Pavla Hovorková, Šimonova 7, 163 00 Praha 6 – Řepy
V případě domluvení osobního předání v Praze pište na: info (zavinac) civil-steampunk.cz

Vyhlášení vítězů s vernisáží: 2. 11. 2013

Pravidla soutěže:

•    Do soutěže jsou přijímána díla výtvarného charakteru (kresba, malba, grafika, fotografie, sochy, objekty apod.) maximální velikost 2D formátu je A1, u 3D objektů maximální velikost do 50cm2.
•    Soutěž je anonymní: 2D díla musí být podepsána zezadu, 3D díla zespodu – včetně kontaktních údajů (jméno a příjmení, telefon, e-mail, adresa).
•    Věk autora není omezen.
•    Díla budou po ukončení soutěže vrácena autorům na jejich náklady a to buď osobním vyzvednutím, nebo zasláním na jejich vrub.
•    Porota složená z redakce Steamzinu a Civil Steampunku vybere 3 díla, která budou oceněna. Proti rozhodnutí poroty se nelze odvolat.
•    Všechny soutěžící autory porota obešle e-mailem s pozvánkou na vyhlášení vítězů, kde bude upřesněn čas a místo konání (v Praze).
•    Oceněným autorům budou ceny dány na místě vyhlášení vítězů. Pokud se autor nedostaví, cena se předá dle další vzájemné domluvy.

Civil-steampunk.cz

Steampunková koupelna Andre Rothblatta

Brouzdal jsem onehdy na stránkách kreativců a všiml jsem si, že už čtvrt roku se zde cykluje několik fotografií, na kterých je jedna jediná steampunková koupelna,  jsouce z ní stále všichni paf. I napadlo mne, nebylo-li by zajímavé, začít psát sérii o soudobé architektuře inspirované steampunkem. Na druhou stranu však nechci, aby šlo o pouhé přejímání obrázků. Budu se tedy snažit vždy o jednotlivých projektech zjistit co možná nejvíce, což není ani dnes úplně jednoduché a žádá si mnoho drahocenného času. Nu a protože vše začalo jedním konkrétním projektem, sérii zahájím právě jím.
Dámy a pánové, steampunková koupelna:

Steampunková koupelna: celkový pohled

Dle architekta lze při spláchnutí krásně slyšet šplouchání kličkující vody v jednotlivých ohybech měděných trubek.

Koupelna pro Steam Francisco

Za širým oceánem, v samém srdci San Francisca, lemováno parky Twin Peaks, Mt Sutro Open Space Reserve, Buena Vista Park a Golden Gate Park, nachází se rezidenční zóna známá jako Ashbury Heights. A právě zde se rozhodl usadit pár steampunkových nadšenců. Moc se toho o nich neví, snad jen, že jsou to třicátníci, on IT technik, ona pracovnice patentového úřadu. Koupili si zde domek a začali předělávat interiér tak, aby odpovídal jejich představám a přáním, přičemž změnám se nevyhla ani koupelna. A aby dosáhli co nejlepších výsledků, přizvali si na pomoc architekta z nedaleké čtvrti Bernal Heights, Andre Rothblatta a vysvětlili mu, co to steampunk vlastně je. Ten pak, inspirován komixem Rube Goldberga a ve spolupráci s instalatérem ze stejné čtvrti, Fredericem Grassetem, zkonstruoval unikátní koupelnu s větším než velkým obsahem měděných prvků.

Steampunková koupelna: umyvadlo se zrcadlem

Měděné umyvadlo, měděné páky místo kohoutků a měděné trubky coby falešné přívody energie do lamp. To vše utopené v záplavě zlatavými ornamenty prozářené temnoty tapet.

Steampunková koupelna: podlaha

I podlaha je stylová.

Odkazy:

Prweb.com/releases/steampunk-design/san-francisco/prweb9732986.htm
Rubegoldberg.com

 

Steampunk a anime

Zubatá kolečka, syčící pára a lázeňské oplatky, které vyplivla měděná mašinka? Jak je libo. Stejně tak ale pod tento divný pojem, který stále nedospěl v Čechách a na Moravě k takové známosti, jakou si zaslouží, spadá i klasik Jules Verne. Definicí je spousta, stačí si jen vybrat. Dávná představa o budoucnosti, která se nesplnila, nebo současné romantické přesvědčení o tom, jaká mohla být minulost, anebo paralelní součást vesmíru a času, která se na Zemi zapomněla v 19. století odehrát. Pojďme setímto článkem ponořit do souvislostí mezi steampunkem a fenomény jako jsou anime a manga.

' .