Archiv pro měsíc: Říjen 2012

G.D. Falksen: Blood in the Skies (The Hellfire Chronicles)

Blood in the Skies

„Krev na obloze“ není óda na obzvláště pěkně vybarvený západ slunce, ale akční steampunková prvotina amerického autora G. D. Falksena, která tvoří první díl z plánovaných tří v sérii zvané The Hellfire Chronicles. Odehrává se v distopickém světě dvě stě let poté, co ničivý výbuch roztrhal Zemi na kusy, z nichž některé jsou jen pouhými balvany, zatímco jiné dosahují velikosti několika států. Lidstvo tuto katastrofu nevysvětlitelným způsobem přežilo a jeho technologický vývoj se pohyboval směrem, odpovídajícím změněným podmínkám. Nyní, o 200 let později, se na obydlených kusech Zeměkoule, tzv. „ostrůvcích“, utvořily nové státy, které spojují obchodní styky a ohrožují vpády vzdušných pirátů.

G. D. Falksen je ve steampunkových kruzích velmi dobře známou osobností – čile se účastní nejrůznějších subkulturních událostí, bloguje, organizuje přednášky, přispívá do časopisů a je aktivní snad na všech sociálních sítích. Díky tomu, že zná v žánrové sféře prakticky každého, se mu podařilo pro svou steampunkovou prvotinu rozjet nebývalou reklamu. Vyšel k ní dokonce dvojdílný soundtrack, na nějž svými písněmi přispěla steampunková hudební tělesa jako jsou Sunday Driver, Unwoman, Tom Slatter, Imaginary Airship, Veronique Chevalier, Ghostfire, Strange Artifact, The Clockwork Dolls, The Men That Will Not Be Blamed For Nothing, Escape the Clouds, The Cog is Dead nebo The Absinthe Drinkers. Titulní píseň „Blood in the skies“ pochází od francouzské skupiny Victor Sierra a patří ke stálicím v repertoáru většiny steampunkových DJů. Posledním trackem u obou disků je autorské čtení prologu a první kapitoly knihy, které může majitele soundtracku navnadit k tomu, aby si „Krev na obloze“ zakoupili.

Steampunková koupelna Andre Rothblatta

Brouzdal jsem onehdy na stránkách kreativců a všiml jsem si, že už čtvrt roku se zde cykluje několik fotografií, na kterých je jedna jediná steampunková koupelna,  jsouce z ní stále všichni paf. I napadlo mne, nebylo-li by zajímavé, začít psát sérii o soudobé architektuře inspirované steampunkem. Na druhou stranu však nechci, aby šlo o pouhé přejímání obrázků. Budu se tedy snažit vždy o jednotlivých projektech zjistit co možná nejvíce, což není ani dnes úplně jednoduché a žádá si mnoho drahocenného času. Nu a protože vše začalo jedním konkrétním projektem, sérii zahájím právě jím.
Dámy a pánové, steampunková koupelna:

Steampunková koupelna: celkový pohled

Dle architekta lze při spláchnutí krásně slyšet šplouchání kličkující vody v jednotlivých ohybech měděných trubek.

Koupelna pro Steam Francisco

Za širým oceánem, v samém srdci San Francisca, lemováno parky Twin Peaks, Mt Sutro Open Space Reserve, Buena Vista Park a Golden Gate Park, nachází se rezidenční zóna známá jako Ashbury Heights. A právě zde se rozhodl usadit pár steampunkových nadšenců. Moc se toho o nich neví, snad jen, že jsou to třicátníci, on IT technik, ona pracovnice patentového úřadu. Koupili si zde domek a začali předělávat interiér tak, aby odpovídal jejich představám a přáním, přičemž změnám se nevyhla ani koupelna. A aby dosáhli co nejlepších výsledků, přizvali si na pomoc architekta z nedaleké čtvrti Bernal Heights, Andre Rothblatta a vysvětlili mu, co to steampunk vlastně je. Ten pak, inspirován komixem Rube Goldberga a ve spolupráci s instalatérem ze stejné čtvrti, Fredericem Grassetem, zkonstruoval unikátní koupelnu s větším než velkým obsahem měděných prvků.

Steampunková koupelna: umyvadlo se zrcadlem

Měděné umyvadlo, měděné páky místo kohoutků a měděné trubky coby falešné přívody energie do lamp. To vše utopené v záplavě zlatavými ornamenty prozářené temnoty tapet.

Steampunková koupelna: podlaha

I podlaha je stylová.

Odkazy:

Prweb.com/releases/steampunk-design/san-francisco/prweb9732986.htm
Rubegoldberg.com

 

Zveme Vás na první FateCon párty!

FateCon párty

FateCon párty, které pořádá Sdružení FateCon se bude konat 20. října 2012 od 20:00 v Music Club 77.

Můžete se těšit na noc plnou elektronické hudby známých DJ’s a na jejich speciální steampunkové sety.
Vystupovat budou DJs: Razielus, Daniael, Abbé, Al_Alena.

Vstupné je dobrovolné.

Událost na FB najdete zde.

Budou se na Vás těšit nejen pořadatelé FateCon párty, ale i redaktoři Steamzine.cz!

' .