Archiv pro měsíc: Březen 2013

Příběhy Impéria – hra plná záhad a kouzel

Hustá mlha zahalila studenou londýnskou uličku, ztracenou v klikatých zákoutích East Endu. Gentleman s rukou na klice se tázavě podíval na pohledného elfa v cylindru, který kývl. Natáhl revolver, jeho společník tasil šavli a rozrazili dveře pokryté kouzelnými symboly. Vnořili se do páry, která se zevnitř vyvalila, a objevili se na druhé straně v tovární hale osvětlené jen výhněmi a petrolejovými lampami. V přítmí tu lomozily velké stroje ježící se zubatými koly, převody a písty.  Jejich rachot a úpění kovu o kov zaplňovaly prostor strašlivým hlukem, který znesnadňoval orientaci a jitřil smysly.

Na druhém konci haly se k dvojici otočilo několik postav v pláštích, jejichž tváře ukrývaly bílé masky. V jejich rukách se objevily dýky a těžká páčidla. Oba odvážlivci zamířili neohroženě vpřed a místnost ozářily výstřely z revolveru, když gentleman zahájil palbu…

Chtěli byste se stát hrdiny románů a filmů? Vydat se po stopách hraběte Drákuly, zažít mrazivou hrůzu z přítomnosti strašlivého ne-mrtvého a vzrušení z pronásledování zlovolného nepřítele? Po boku velkého detektiva Sherlocka Holmese řešit případ záhadné vraždy? Nocí se prohání Frankensteinovo Monstrum, vlkodlaci puštění z řetězu a cestami projíždějí elfí rytíři ze Země kouzel… a vy se můžete stát součástí těchto příběhů a přitom zažít příjemné a zábavné odpoledne!

Jak? Přijďte si zahrát v neděli 14. dubna 2013 od 13:00 v pražském herním klubu Mephit na Smíchově Příběhy Impéria – českou příběhovou hru, která se odehrává v devatenáctém století, kde kouzla proudí viktoriánskou Anglií. Není potřeba hru znát, rádi vám vše na místě ukážeme a vysvětlíme. Hraní je zdarma. Herní klub Mephit se nachází na adrese Arbesovo náměstí 14, jednu zastávku tramvají od Anděla.

Hraní Příběhů Impéria má omezenou kapacitu. Na akci se přihlásíte a další informace získáte emailem na mephit@mephit.cz.

Co: Příběhy Impéria – herní odpoledne
Kdy: 14. 4. 2013, od 13:00 (předpokládaný konec okolo 20:00)
Kde: Herní klub Mephit, Arbesovo náměstí 14, Praha 5
Vstupné: zdarma, nutná rezervace místa kvůli omezené kapacitě

Web: www.mephit.cz

Kontakt: mephit@mephit.cz nebo tel. 777133881

SteamUp Vol. IV v klubu HooDoo

Rok se s rokem sešel a blíží se další ročník SteamUp festivalu, největšího setkání všech příznivců ozubených koleček v okolních luzích a hájích. :)

Pro někoho je to možná překvapením, pro jiné vrcholem všemožného úsilí,  ať tak či tak, do dalšího SteamUp festivalu již zbývá jen necelých 6 týdnů. A tak vám krom plakátu, který ostatně již visí i na hlavní straně, přináším i krátký nástin toho, co vás čeká a snad nemine.

Jak bude letošní, v pořadí již čtvrtý, ročník SteamUp festivalu vypadat?

Opět se sejdeme v klubu HooDoo, tentokráte 27. Dubna 2013. Krom tradiční podívané na propracované outfity přátel či známých (jakož i lidí a automatů před SteamUp festivalem zcela neznámých), se letos můžete těšit na hudební produkci v podání kapely 4 Lišky a uvidíte i inspirující lightshow od skupiny InsPyro či třeba taneční vystoupení Pertakoin… Krom toho budete moci shlédnout doprovodnou výstavu a samozřejmě nebude chybět tržiště, kde si budete moci rozšířit svoji sbírku tematických doplňků o nějaké nové kreace přítomných kutilů.
Takže si připravte to nejlepší z vašich šatníků, vylaďte motory svých vzducholodí a jiných přibližovadel, ať cestou nikde neztroskotáte a 27. Dubna, v 19:00, či mírně později, se uvidíme na čtvrtém SteamUp festivalu ! :)

Vstupné na akci bylo letos stanoveno na 100 CZK

Plakát SteamUp 4

_______________________________________________

Post Scriptum:

Příprava takovéto velké akce, jakou SteamUp bezesporu je, se neobejde bez značného osobního nasazení a přestože naši elitní mechanici v přísně tajné podzemní laboratoři intenzivně pracují na klonovacím přístroji, v dohledné době není funkční prototyp očekávatelný. Natožpak v horizontu účelném pro využití v rámci SteamUp festivalu.
Hledáme tedy několik duší ochotných pomoci nám přímo v HooDoo. Je to jedinečná příležitost, jak poznat většinu přítomných a získat respekt i spoustu přátel  a nepřátel :).

Pro bližší info buď libovolným způsobem kontaktujte Lyrel, nebo mi pošlete aetherogram – Falkon.Nightsdale (at) gmail.com

Autogramiáda: Umrlčí tanec

Váženým čtenářkám a čtenářům knihy Umrlčí tanec, potažmo sběratelům podpisů!

Dne 21. března roku tohoto proběhne v prostředí slovutné literární kavárny Krakatit autogramiada knihy Umrlčí tanec!

Umrlčí tanec jest knihou pěknou, plnou originelních persón a nečekaných dějových zvratů, taktéž jazykem slušným a umně tvarovaným oplývající, k potěše čtenářů našich nadějným spisovatelem panem Danielem Tučkou sepsanou.

Kdo knihu zatím nečísti ráčil, jest tedy významně povzbuzen, aby tak učinil, anobrž i kupci zatím váhající jsou ze srdce zváni a přišedší mohou knihu sobě zde přímo zakoupiti.

Avšak! U příležitosti této proběhne loterie!! První 2 šťastlivci OBDRŽÍ ZDARMA autorem vlastoručně signované výtisky (každý  1 ks) A K TOMU plakát jinde nevídaný (možno též podepsati). Další 3 pak alespoň plakát samotný (též možno podepsati). Celkem 5 (slovy pět) výherců!!!!!

Autor by také rád dostál závazkům a dle slov svých ty z vás, kteřížto knihou zaujati dílo dvakrát či třikráte přečetli, pivem či nápojem přiměřeným  pohostil (1 ks/osoba).

A dále! Dozvíte se též o díle zgruntu novém, jež pracovním přízviskem PELYNĚK se zove, přímo z úst samotného tvůrce. Jde o román charakteru steampunkového, odehrávající se v kulisách světa páry a mechanických vynálezů všelikých, leč i okultních jevů jakýchsi nevysvětlitelných.

Budete mít tu čest státi u zrodu příběhu samého A NAVÍC jako spolutvůrce myšlenek v něm obsažených! Máte-li nápadů stran steampunku nevyužitých a chcete-li vidět jejich na stranách knihy ožít, na realizaci vlastní čas a chuti nemaje, zaručujeme Vám uvedení jména na samostatném listu i v tiráži! NIC NENÍ NEMOŽNÉ! SPLNÍME I VAŠE SNY!

(Autor a nakladatel si vymiňují právo zpracování podle vlastního uvážení v souladu s potřebami díla. Nevyžádané nápady se nevracejí.)

Vážené publikum – tato neopakovatelná událost Vám nesmí uniknout!

S uctivou poklonou se ráčí na shledání těšiti

pan Daniel Tučka a pan nakladatel Michael Bronec

Pozvánka na autogramiádu knihy Umrlčí tanec

www.danieltucka.cz

SEO by ~FN~

Gaston Leroux: Fantóm opery

Fantóm opery- Gaston Leroux
Nakladatelství Ivo Železný, Praha, 44. publikace
1991
4.vydání
Stran 248

Děj se odehrává v romantickém prostředí pařížské opery. K operní pěvkyni Christině Daaé promlouvá přes zeď její šatny tajemný hlas, o kterém si naivní dívka myslí, že je to anděl hudby z pohádek, které jí vyprávěl její zesnulý otec. V opeře se pohybuje tajemný přízrak, fantóm, který posílá ředitelům opery své požadavky. Chce, aby měl na každé představení volnou lóži č.5, kde ho obsluhuje uvaděčka paní Giryová, a chce dostávat pravidelný plat. Nikdo netuší, že tento tajemný muž a Christinin anděl hudby jsou jedna a táž osoba, Erik, tragiký člověk, který skrývá svou ošklivost pod maskou a žije v krásném paláci v podzemí opery.

' .