Archiv pro měsíc: Duben 2013

„Steampunk: doba tehdy a teď – posun ve fantazii, fikci a realitě“

Na žádost jsme pro Vás připravili besedu za účelem diskuze o steampunku, která se uskuteční za účelem příprav přednášek STEAMZINE.CZ na Festivalu fantazie 2013.

Obecné téma diskuze je Steampunk: doba tehdy a teď – posun ve fantazii, fikci a realitě  a povede ji Michal Rada.

KDY: 28. dubna 2013
V KOLIK: 16:00 (cca do 20:00)
KDE: kavárna Knoflík

Pozvánka na steampunkovou diskuzi

Jak napovídá název, rádi bychom se zaměřili na psychologii vnímání steampunku dnes, i v minulých dobách a na nejen literární prvky steampunku (cyberpunku, dieselpunku apod.), které se postupem času mění. Samozřejmě však nebudeme bránit, aby se diskuze stočila jiným směrem. ;)

Pro dějiště diskuze jsme vybrali oblíbenou kavárnu „Knoflík“, která poskytuje nejen útulné útočiště, ale nabízí široký výběr nápojů za příznivé ceny.

Diskuze je veřejně přístupná, vítáme jak všechny steampunkově (cyperpunkově, dieselpunkově apod.) zaměřené, kteří by se rádi zapojili, tak zaujaté posluchače.

Datum bylo stanoveno tak, aby vyhovovalo i všem mimopražským steampunkerům, kteří letos míří na již v pořadí čtvrtou SteamUp párty, která se odehraje den předtím 27. dubna 2013 v klubu HooDoo od 19:00.

FOTOREPORT: výstava Monarchie

Dne 23. února 2013 jsme společně se čtenáři STEAMZINE.CZ navštívili výstavu „Monarchie“ s doprovodným programem Aspoň na víkend se přenes do doby císaře pána. Nyní Vám  z této výpravy přinášíme fotografický záznam, který především těm, kdož s námi nebyli, názorně ukáže oč přišli.

Výstava „Monarchie“ nám poodhalila nejen šatník 19. století, obohacený o vyčerpávající odborný výklad manželů Nešněrových, ale také například dala možnost vyzkoušet si kaligrafii, knihtisk, či psaní husím brkem.

Monarchie jako interaktivní výstava

Malí návštěvníci si mohli vyrobit drobnosti v mnoha různých dílničkách, nebo si vyzkoušet potrubní poštu a dobové kostýmy. Samotná výstava „Monarchie“ obsahovala ukázky starých fotografií v cyklu Člověk ve fotografii, přenesla nás dobového vykřičeného domu či nám ukázala rozdíly v každodenním životě lidí, žijících na sklonku století.

Souvstažně jsme navštívili i výstavu Dětský svět za císaře pána, kde jsme obdivovali skvostně vypracované hračky, kočárky či jsme přemítali nad nápaditostí tělesných trestů v té době používaných.

Podruhé jsme se na exhibici „Monarchie“ vydali 16. března 2013, abychom si mohli kousky dob zapomenutých vychutnat ještě jednou a pořídit ještě více zajímavých fotografií.

Fotografoval Grestem, neupraveno

SEO by ~FN~
' .