Archiv pro měsíc: Červenec 2013

Plnou parou vzhůru!

„Stevarde, jsme tu správně na odbavení k letu na kontinent?“

„Ano madam, předejte svá zavazadla službě a nastupte prosím.“

„Pro mě a mou dceru je to celé tak vzrušující! Létání je bezpečné, že ano?“

„Jistě madam. Náš létající stroj je vybaven nejmodernějšími bezpečnostními prvky – vysokotlaký parní stroj, dvouplášťový kotel a vrtule z nejlepšího a nejpevnějšího plátna. Máme přece rok 1848…“ 

Parní stroj ovlivnil celou jednu epochu lidstva, a to velmi významně. Je neodmyslitelně spjat s rozvojem lodní a železniční dopravy a, kromě dalšího, také s rozvojem důlní činnosti. Dá se říci, že byl motorem průmyslové revoluce v 19. století.

Pokud před příznivci steampunku vyslovíme dohromady slova pára, 19. století a létání, s pravděpodobností hraničící s jistotou se drtivé většině dotázaných okamžitě vybaví balony a vzducholodě. Ty přece k létání v 19. století neodmyslitelně patří. Málo kdo si ovšem vzpomene na stroje těžší než vzduch, tedy letadla, která byla poháněná parním strojem. A pokud půjdeme hlouběji do historie, zjistíme, že snah zkombinovat parní a létající stroj vůbec nebylo málo. Přijměte tedy mé pozvání na drobnou historickou exkursi k jednomu takovému významnému pokusu a zasněte se, jaké by to bylo, kdyby…

Victorian Catherine’s picnic

Dne 20. července 2013 se můžeme těšit na již několikátý viktoriánský piknik v režii Victorian Catherine. Na pikniku, který je stylizován do oblíbeného 19. století se můžeme těšit nejen na příznivce této doby, steampunku a dalších stylů, ale také na hraní her (podle výsledku hlasování ankety o požadovanou aktivitu), přátelské povídání, dobré jídlo a pití, fotografování a odpočinek v teplých letních dnech.

Piknik se koná, stejně jako minulý rok, v nádherných prostorech Havlíčkových sadů v Praze, kde se všichni příznivci nejen viktoriánského období setkají v 15:00. S sebou na piknik nezapomeňte deku, pohoštění dle chuti, dobrou náladu a chuť se bavit.

Pro přibližné místo setkání sledujte FB stránku akce zde.

Redakce STEAMZINE.CZ se na Vás těší.

Oficiální anotace:

Můžete se těšit na nějakou tu aktivitku v podobě petanque, badminton a něco navíc.

Místo bude stejné jako loni, tedy Havlíčkovy sady.

Každý, kdo si chce piknik užít, neměl by zapomenout :
piknikový koš s jídlem a pitím, talíře a příbory, čajovou soupravu, deku, a vše ostatní potřebné pro pohodlné a příjemné prožití akce.

Doporučený dresscode :
Victorian, Gothic, Aristocrat,Lolita, Steampunk a příbuzné styly. Je to na Vás co si vymyslíte :)

Steampunková linie na Festivalu fantazie 2013!

Steampunková linie na Festivalu Fantazie 2013 se koná 5. – 7. července v Chotěboři v KD Junior, v místnosti č. 1. Jaká bude první steampunková linie na největší fantazijní akci v ČR? S kým se můžete setkat a jaké vás čekají přednášky, workshopy, filmy a dokonce i divadelní představení? Na to Vám odpoví náš program.

Děkujeme Sarden.cz za uveřejnění programu, který můžete najít zde.
Organizoval a linii připravil tým STEAMZINE.CZ v čele s šéfredaktorkou Margueritte. Těšíme se na Vás a doufáme, že si to pořádně užijeme!


KOMPLETNÍ PROGRAM STEAMPUNKOVÉ LINIE NA FF 2013:

' .