Archiv pro měsíc: Červenec 2014

Viktoriánský a Steampunkový piknik 2014

Dámy a pánové,

rádi bychom Vás pozvali na letní piknik, jenž se bude konat 23. srpna, ve Vojanových sadech v Praze od 14 hodin (park není příliš velký – bez problémů nás určitě najdete :))

V letošním roce jsme se rozhodli uspořádat piknik ve steampunkovém i viktoriánském stylu, neb většina příznivců má k oběma těmto tématům velmi blízko a každý si tak může přijít na své. :)

PROGRAM:

14:30 – 15:00 WS. Shakeelah Tribe
15:10 – 15:40 Martin Šust
15:40 – 16:10 Petra Slováková + Tomáš Dostál
16:30 – 16:50 Rocky – Paruky dnes aneb co chcete vědět a nezeptali jste se
16:50 – 17:10 Monika Otmílie – šité šperky
17:15 Veronika Špornová – tanec fusion s hedvabnymi vejíři

~na programu se intenzivně pracuje, střípky dostupné na FB události~

Abychom si piknik jak se patří užili, a fotografům dali možnost příjemného focení a následně pro Vás krásných fotografií, obracím se na Vás s žádostí o zvolení vhodného nádobí a oblečení pro tuto příležitost.  Rádi bych v maximální míře omezili  plastikové nádobí a papírové tácky, a to z prostého důvodu – na fotografiích to nevypadá příliš lichotivě a stává se, že Ti, jenž zůstávají jako poslední uklízí plastikové nádobí po  dámách a pánech, kteří po sobě uklidit „opomněli“.

DRESSCODE :

Všechny možné historické i historizující styly jako např. renesance, baroko, rokoko, empír ( napoleonika) viktoriánská, edwardiánská éra, secese, Elegant Gothic, Lolita, Steampunk a příbuzné styly.

FB událost zde.

steampunkpiknik 2014web

SOUTĚŽE:

Doteky 19. století u nás

Tzn, koukejte kolem sebe, a určitě naleznete spoustu krásných staveb aj. pamětihodností. Bylo by skvělé, kdybyste na fotografii byli také.  Tři nejlepší tvůrci získají ceny

Podmínky účasti:

1. Účast na pikniku
2. Max. 2 fotografie na účastníka
3. Fotografie musí být zaslány nejpozději do 15.8. 2014
4. Fotografie se musí vztahovat k tématu
5. Každý soutěžící musí ke své fotografii/ím připojit krátký průvodní dopis s vysvětlením svého počinu ( v případě inspirace určitým dílem uvést jméno autora a název díla ).

Fotografie zasílejte nejpozději do 15. srpna na email : victorian.catherine ( zavináč ) centrum.cz,  Prosím nezapomeňte do hlavičky emailu uvést : Pražský piknik – soutěž

Steampunková soutěž

Steampunková soutěž se bude konat přímo na pikniku. Tuto každoroční záležitost jsme se rozhodli zachovat. Můžete se těšit na steampunkově i viktoriánsky laděné ceny, mezi nimiž najdete doplňky např. od  Vám známé Carmily. :)

Kostýmy, oděvy, styl: Přibližně od 1 5 do 17 hodin budeme potají sledovat Vaše kostýmy a lehce po 17 hodině ohodnotíme 3 nejlíbivější! Hodnotit nebudeme jen steampunkové outfity, takže se stojí za to pořádně oháknout! ;)
Dobroty&Pochoutky: Rádi pečete, tvoříte a máte dobré nápady? Připravte na piknik steampunkově, či viktoriánsky laděnou dobrotu! :) Ohodnotíme hned dvě nejúspěšnější a nejpovedenější pochoutky!

Vaše

Victorian Catherine & Margueritte Weinlich

Steampunk Atelier – Výtvarné studio Šuplík, 19. července 2014

Setkání steampunkerů, i lidí, kteří o steampunk

jen letmo zavadili a zaujal je jeho svéráz. V Šuplíku bude k dispozici skutečný steampunkový fotoaparát, kterým bude možné se nechat vyfotit (pokud nemáte odpovídající kostým, něco vám najdeme), camera obscura pro výrobu siluetek a vyhradíme též místo na výměnu a případně i drobný vzájemný prodej steampunkových drobností včetně vlastních výrobků (steampunk votočvohoz) a postupně se rýsuje i program přednášek. Dozvíte se v nich například jak pilotovat vzducholoď nebo jak psát steampunkové povídky. Bude li přát počasí, můžeme udělat i menší čajový piknik v parku Na Korábě, samovar je připravený! Závěrečná afterpárty je naplánována do kavárny Knoflík na Palmovce.

Vstupné je velmi mírných 50 kč.

KDE: Výtvarné studio Šuplík, Podlipného 12, Praha 8
KDY: 19. července 2014. od 14 hodin

steampunk-atelier

PROGRAM:

Uvedené časy jsou orientační, nikoli zcela přesné.

14:00 Předvedení a prohlídka steampunkového fotoaparátu a fotografování zájemců, Též možnost zkusit vytvořit siluetu pomocí kamery obscury.
Paralelně bude zahájen votočvohoz a nabídka výrobků od různých tvůrců. (stále je ještě možnost se přihlásit s vlastními výrobky)
16:00 Scarlett Darth Zira Raschgoldová: Skutečné hrdinky věku páry – přednáška o ženách, které by mohly být předlohou hrdinek steampunkové literatury
17:00 Julie Novakova – rozhovor se spisovatelkou
18:00 Petr Tomek: Kterak se vzdušnou lodí plouti a kterak s ní troskotati – přednáška pro ty, kteří by chtěli zažít (nebo zorganizovat) larpové dobrodružství v roli člena posádky vzducholodi.
20:00 Přesun do Knoflík café baru

 FB událost zde.

' .