Maličká zpráva o konci světa (FateCon)

Publikováno na Nebe plné vzducholodí, pondělí 20. sprna 2012

FateCon mini, který proběhl včera, by si zasloužil pořádnou, dlouhou (a oslavnou) reportáž – neboť jsem ale dorazila až navečer, nepřísluší mi komentovat část programu, kterou jsem nestihla. Proto tedy alespoň stručné shrnutí toho, co bylo na maličkém conu k vidění zhruba od sedmé hodiny dále.

 

Prostory baru Chicago 1930, kde se con odehrával, byly využity do posledního místečka – vpředu u výčepu probíhal hlavní program, na zahrádce (kam se chodilo přízemním oknem a kde se na grilu rozpalovaly uhlíky) prezentovali Mephit tématické deskovky, v průchozím salonku byl stolek se steampunkovými doplňky, a úplně vzadu se konaly přednášky a promítání (a později i aferparty).

 

První částí programu, kterou jsem večer stihla, byla módní přehlídka, jejíž jádro tvořily modely Red Raven a šaty z dílny Victorian Catherine, doplněné pak dvěma nezařaditelnými kostýmy nepodléhajícími konkrétní značce (provizorně nazvané nejdříve “handmade”, pak “kombinace dobrého vkusu” a nakonec, vybavuji-li si to správně, “odvážné”). Přehlídka byla zakončena focením před nejbližším alespoň trochu rustikálně vypadajícím plotem, který se shodou okolností nacházel přímo vedle jedné ze smíchovských výpadovek, takže proplétání fotografů mezi auty se střídalo s máváním modelek řidičům – fotografie z tohoto adrenalinového počinu by se snad měly časem objevit na facebooku (viz odkazy níže).

 

Líbí se Vám článek? Pokračování naleznete zde!

Napsat komentář