Viktoriánská přehlídka a Druhý podzimní viktoriánský piknik

 Vážení steampunkerští, viktoriánští nadšenci a fanoušci Steamzine.cz!

Je nám potěšením Vás pozvat na dvě  plánované akce ve stylu 19. století! Vy, jenž jste z Ostravy, nebo z okolí, se již zítra můžete těšit na repete velmi úspěšné akce “NOSTRA BEATA VITA“. O jen o pouhý týden později se bude konat “Druhý viktoriánský piknik” a oslavu narozenin šéfredaktorky Steamzine.cz  Margueritte v Praze! Všichni jste srdečně zváni a vítáni. Pro vícero informací o obouch událostech rozklikněte celý článek!

NOSTRA BEATA VITA (2. září 2012)

Druhý ročník benefiční akce, konané na záchranu farnosti (Kostel Františka a Viktora) v Ostravě-Hrušově, se opět bude konat za podpory studentů univerzity v Ostravě. Krom ku příkladu loutkového i hraného divadla, hudebního kytarového doprovodu, výstavy kloboukůa  vystoupení šermířské skupiny Richelieu se můžete samozřejmě těšit na přehlídku šatů z dílny Victorian Catherine! :)

Začetek akce je v 16 hodin. Vstupné dobrovolné.

Událost na FB

Druhý vodzimníiktoriánský piknik (8. září 2012)

Piknik naplánovaný na druhý víkend v září je pořádán čistě redaktorkami Steamzine.cz. Scházíme se v 15. hodin před Gröbeho vilou v Havlíčkových sadech. Na akci se můžete přidat i skrz událost na FB, kde jsou vždy aktuální informace.

Oficiální pozvání

Drazí přátelé!

Victorian Catherine a Margueritte Weinlich Vás zvou na “2. Viktoriánský piknik”, který se bude konat 8. září 2012 v pražských Havlíčkových sadech. Sraz je v 15. hodin před Gröbovou vilou.

Co se bude na pikniku dít?

Oproti minulému roku se piknik bude konat již v září, což otevírá přívětivější možnosti venkovního vyžití. :) Pokud bude počasí přát (a my víme, že přát bude), vytáhneme deky a rozložíme je do stínu stromů. Mezi tím, co budeme postupně ujídat a pít z přinesených dobrot, fotit a bavit se na různá témata, někteří z nás si mohou zahrát třeba petanque, nebo badminton či jakoukoliv jinou donesenou společenskou hru. Součástí pikniku je i oslava narozenin Margueritte, na které jste tímto všichni srdečně zváni!Pozor! Vikrotánský piknik letos neznamená jen stylizaci oděvů. Letos pro Vás chystáme i stylové pokrmy, které se v 19. století skutečně na piknicích jedly!

Podle zájmu bude za malý příspěvek toto občerstvení zajištěno. :)Co s sebou?- nebude možnost zajistit deky navíc. Prosíme tedy, aby jste se poohlédli doma a donesli si vlastní deku, karimatku či jinou podložku.

– chcete se pochlubit se svým kuchařským uměním? Zkuste něco dobrého upéct.
– společenskou hru, pokud si budete chtít s někým zahrát něco vlastního.
– fotoaparát, v případě, že budete chtít pořizovat fotky.
– dobrou náladu. :)

Dresscode

Na piknik je vyhlášen dresscode v těchto formách:

– aristocrat
– victorian
– steampunk
– edwardian
– gothic
– secese
– lolita

…a samozřejmě všechy podobné související styly. :)

Prosím, pokud nebudete moci dodržet dresscode, nechoďte v džínách, ale vemte si něco společenštějšího. :)

Dámy, vzhledem k tomu, že se budeme pohybovat v parku, myslete na obuv – jehly a vysoké podpatky nebudou zrovna nejideálnější. :)

Akce bude probíhat v areálu parku, jehož součástí je i kavárna.

Mapa
 

Na místo určení se lze nejpohodlněji dostat z “Náměstí Míru” a následně ze stanice tramvaje “Jana Masaryka”.

Foto v úvodu by Maxim z představení Victorian Catherine na hradě Sovinec 2012

Napsat komentář