Steampunková koupelna Andre Rothblatta

Brouzdal jsem onehdy na stránkách kreativců a všiml jsem si, že už čtvrt roku se zde cykluje několik fotografií, na kterých je jedna jediná steampunková koupelna,  jsouce z ní stále všichni paf. I napadlo mne, nebylo-li by zajímavé, začít psát sérii o soudobé architektuře inspirované steampunkem. Na druhou stranu však nechci, aby šlo o pouhé přejímání obrázků. Budu se tedy snažit vždy o jednotlivých projektech zjistit co možná nejvíce, což není ani dnes úplně jednoduché a žádá si mnoho drahocenného času. Nu a protože vše začalo jedním konkrétním projektem, sérii zahájím právě jím.
Dámy a pánové, steampunková koupelna:

Steampunková koupelna: celkový pohled
Dle architekta lze při spláchnutí krásně slyšet šplouchání kličkující vody v jednotlivých ohybech měděných trubek.

Koupelna pro Steam Francisco

Za širým oceánem, v samém srdci San Francisca, lemováno parky Twin Peaks, Mt Sutro Open Space Reserve, Buena Vista Park a Golden Gate Park, nachází se rezidenční zóna známá jako Ashbury Heights. A právě zde se rozhodl usadit pár steampunkových nadšenců. Moc se toho o nich neví, snad jen, že jsou to třicátníci, on IT technik, ona pracovnice patentového úřadu. Koupili si zde domek a začali předělávat interiér tak, aby odpovídal jejich představám a přáním, přičemž změnám se nevyhla ani koupelna. A aby dosáhli co nejlepších výsledků, přizvali si na pomoc architekta z nedaleké čtvrti Bernal Heights, Andre Rothblatta a vysvětlili mu, co to steampunk vlastně je. Ten pak, inspirován komixem Rube Goldberga a ve spolupráci s instalatérem ze stejné čtvrti, Fredericem Grassetem, zkonstruoval unikátní koupelnu s větším než velkým obsahem měděných prvků.

Steampunková koupelna: umyvadlo se zrcadlem
Měděné umyvadlo, měděné páky místo kohoutků a měděné trubky coby falešné přívody energie do lamp. To vše utopené v záplavě zlatavými ornamenty prozářené temnoty tapet.
Steampunková koupelna: podlaha
I podlaha je stylová.

Odkazy:

Prweb.com/releases/steampunk-design/san-francisco/prweb9732986.htm
Rubegoldberg.com

 

2 komentáře: „Steampunková koupelna Andre Rothblatta

Napsat komentář