Mrtvý v parovodu – svoji první knihou nám nový Konektor udělal radost

Redakce známého časopisu XB-1, která se vylíhla z původní Ikarie, se rozhodla, že je jí časopis málo, a tak se pustila i do oblasti vydávání knih. Chce se věnovat tomu, co ostatní vydavatelství nedělají. Jejím prvním titulem je sbírka steampunkových detektivek z per a klávesnic českých autorů.

Česká steampunková tvorba začíná prožívat mírné vzkříšení. Po útlumu způsobeném boomem pohádkových fantasy se zase i u nás něco děje. Steampunk si vybrala i redakce časopisu XB-1, což je mimochodem bývalá Ikarie. A na světě je vůbec první kniha tohoto nového nakladatelství s názvem Mrtvý v parovodu. Už sám název dává tušit, že se můžete těšit na pořádný steampunk. Vlado Ríša, Leonard Medek, Julie Nováková nebo Lucie Lukačovičová jsou pak zárukou kvalitního čtení. Všechna tato jména jsou ve světě české autorské fantastiky známá a každý z nich se alespoň občas otřel o námět steamu. Tato kniha přináší ale zcela nové povídkové příběhy z víceméně korektní doby páry. Jedná se o detektivní povídky se zajímavými zápletkami a s navzájem se dobře doplňujícími styly psaní, která by ve vašich steampunkových knihovničkách rozhodně neměla chybět.

V povídkách se dostaneme do Londýna, Vídně, dokonce i do Indie a především do Prahy devatenáctého století. Jsou zastoupeny ryze realistic-stories s předpokládaným obsazením i průběhem, ale i fantaskní příběhy s troly a trpaslíky a celá kniha tak dává zajímavou všehochuť, z níž by si měl vybrat každý i sebenáročnější čtenář.

Risa_mrtvy
Mrtvý v parovodu, Kolektiv autorů, 2012, nakladatelství Konektor XB-1

Zdroj obrázku: www.casopisxb1.cz

1 komentář: „Mrtvý v parovodu – svoji první knihou nám nový Konektor udělal radost

  1. vlastne ty pribehy jsou mnohem lepsi, nez sem cekal (jazykove jsou dve povidky fakt pekne), ale tretina knihy zaplacnuta warhammerovskymi gobliny naprosto mimo misu? uff.

Napsat komentář