Přednášky, filmy a bartitsu (PragoFFest 2013)

Letošní PragoFFest se odehraje 31. ledna – 1. února v Modré škole na pražských Hájích. Steampunkových přednášek a workshopů tu bude celá řada…

Dystopian Wars – steampunková námořní hra
Jaromír Kožiak “Stern” / čtvrtek 31. 1., 21:00
Přednáška o steampunkové “tabletop wargame” Dystopian Wars a o světě do kterého je zasazená včetně ukázky nabarvených modelů a toho, jak se to hraje.

Bartitsu – bez hole ani ránu
Robert Waschka + Dům rytířských ctností / pátek 1. 2., 17:00-19:00
Bojové umění Sherlocka Holmese, steampunkový styl. Použití vycházkové či jiné hole, tyče, obušku. Obrana proti noži, tyči, flašce.

Steampunk tajů zbavený
Lucie Svítková “Lyrel” / pátek 1. 2., 20:00
Každý ho zná, každý o něm mluví. Odkud ale pochází, co ve skutečnosti znamená a čím se vyznačuje? Přehledný úvod do žánru tak, že už nikdy nebudete tápat. Součástí pořadu je projekce a závěrečná debata s posluchači.

Slabikář vzduchoplavce 1
Petr Tomek “Tomek” / sobota 2. 2., 12:00
Dvoudílná steampunková přednáška o klasických vzducholodích, o jejich konstrukci, rozdělení, řízení… V první části se podíváme na vzducholodě neztužené a poloztužené.

Slabikář vzduchoplavce 2
Petr Tomek “Tomek” / sobota 2. 2., 16:00
Dvoudílná steampunková přednáška o klasických vzducholodích, o jejich konstrukci, rozdělení, řízení… Ve druhé části budeme hovořit o vzducholodích plně ztužených – o “zeppelinech”.

Abraham Lincoln: Lovec upírů
promítání filmu / sobota 2. 2., 23:00

Alternativní historie ve fantastice
Františka Vrbenská “dis” + Vlado Ríša / ?
„Hitler neprohrál válku, a tak.“ Omyl, kterýkoliv historický román je AH! Fantastika se bez ní neobejde: co třeba steampunk? AH se týká i osobního života jedinců… nejen v našem žánru. Její uplatnění je mnohem pestřejší a nečekanější. A co paralelní historie a JFK?

Open Gaming: “Venkov svědčí zdraví”
Kristýna Paulová “Kikira” / ?
“Můj dávný příteli!
Již dlouho jsem neměl to potěšení Vás vidět. Přijmi proto mé pozvání a naštiv mne na mém panství v Lincolnshire. V tomto ročním období je opravdu nádherný a vyléčí Tě z šedivého londýnského vzduchu. Je toho mnoho, o čem bych s Vámi chtěl hovořit…” Hra ze světa Příběhů Impéria.

ZDROJ: www.steampunkblog.cz/2013/01/of-dilmu-k-bojovemu-umeni-sherlocka.html

Napsat komentář