FOTOREPORT: výstava Monarchie

Dne 23. února 2013 jsme společně se čtenáři STEAMZINE.CZ navštívili výstavu “Monarchie” s doprovodným programem Aspoň na víkend se přenes do doby císaře pána. Nyní Vám  z této výpravy přinášíme fotografický záznam, který především těm, kdož s námi nebyli, názorně ukáže oč přišli.

Výstava “Monarchie” nám poodhalila nejen šatník 19. století, obohacený o vyčerpávající odborný výklad manželů Nešněrových, ale také například dala možnost vyzkoušet si kaligrafii, knihtisk, či psaní husím brkem.

Monarchie jako interaktivní výstava

Malí návštěvníci si mohli vyrobit drobnosti v mnoha různých dílničkách, nebo si vyzkoušet potrubní poštu a dobové kostýmy. Samotná výstava “Monarchie” obsahovala ukázky starých fotografií v cyklu Člověk ve fotografii, přenesla nás dobového vykřičeného domu či nám ukázala rozdíly v každodenním životě lidí, žijících na sklonku století.

Souvstažně jsme navštívili i výstavu Dětský svět za císaře pána, kde jsme obdivovali skvostně vypracované hračky, kočárky či jsme přemítali nad nápaditostí tělesných trestů v té době používaných.

Podruhé jsme se na exhibici “Monarchie” vydali 16. března 2013, abychom si mohli kousky dob zapomenutých vychutnat ještě jednou a pořídit ještě více zajímavých fotografií.

Fotografoval Grestem, neupraveno

SEO by ~FN~

Napsat komentář