Steampunkový piknik 2013

Dámy a pánové,

je nám potěšením Vám odhalit podrobnosti k blížícímu se a dlouho očekávanému steampunkovému pikniku, který pořádá STEAMZINE.CZ ve spolupráci se Srazy Alternativních Stylů.

Kdy: 21. září 2013, od 15 hodin
Kde: Letenské sady u kyvadla, Praha; Kavárna Knoflík, Na Hrázi 176/17, 180 00, Libeň (metro Palmovka)

Vybrali jsme místo s nádherným výhledem na Prahu u pražského metronomu. Pro samotný piknik můžeme využít buďto přímo prostor pod kyvadlem či zelené plochy parku. V okolí navíc můžeme obdivovat Letenský kolotoč, Hanavský pavilon či Letenský zámeček.

Piknik je přesunut do stylové kavárny Knoflík, kde si můžeme vychutnat nejen stylové prostředí, ale také například výbornou kávu. Knoflík umožňuje svým prostorem rozprostřít stolní hry, či si jen tak popovídat s  přáteli.

steampunkovy piknik 2013

V případě špatného počasí bude akce přesunuta do prostor kavárny Knoflík. Tato skutečnost bude dopředu oznámena zde i na FB stránkách STEAMZINE. Sobota by však dle vyhlídek měla být přímo ukázkou babího léta. Piknik je přesunut do Kavárny knoflík!

Co se bude dít na piknikovém dýchánku?

Piknikový dýchánek zve především všechny obdivovatele steampunku (cyberpunku, dieselpunku, …), viktoriánské éry,  milovníky designu, fantazie a všechny nositele alternativních stylů (lolita, gothic, aristocrat, …). Dresscode není určen, nicméně oceníme jakoukoliv snahu o steampunk dle Vaší fantazie. Těšíme se na všechny stylové kostýmy! :)

Pikniky jsou odedávna společenské události, na nichž máme možnost se nejen seznámit s novými lidmi, ale strávit čas se starými přáteli nad lehkými diskuzemi, chutným stylovým jídlem a užít si atmosféru okolí a slunečného dne. K doladění Vašich piknikových pokrmů jsme pozvali venkovní čajovnu z Duhové čajovny. Na potvrzení čajovny ještě čekáme dle počasí.

Na zahájení “pikniku” v Kavárně Knoflík zatačí Petra Kvapilová se svou krásnou společnicí tribalový tanec. Během piknikového dýchánku pak zazní ukázky ze steampunkových povídek českých steampunkových autorů a také z knížkek Erilian, přímo od autorky Terezy Janišové. Po dobu pikniku bude hrát steampunková a podobně stylová hudba. Dále bude možnost se ve svém kostýmu nechat vyfotit ve “fotografickém koutku”, něco si nakreslit, nebo prostě jen tak vychutnávat kavárenskou atmosféru.

Pro zpestření bude k dispozici petanque. Budete-li si chtít zahrát jakoukoliv vlastní hru, vezměte ji s sebou, určitě na pikniku naleznete akční dobrovolníky. :)

SOUTĚŽE

Po dobu pikniku jsou vyhlášeny dvě malé soutěže:

Nejstylovější steampunkový kostým
Nejstylovější steampunková pochoutka (v Kavárně Knoflík bude vyhrazen speciální stůl pro Vaše dobroty)

Hodnotit bude redakce STEAMZINE. Pravidla jsou vcelku volná. Každý, kdo přijde stylově oblečen, nebo kdo přinese něco dobrého se automaticky do soutěže zapojuje. Vyhlášení soutěží proběhne během pikniku. Pro výherce je připraven malý stylový dárek (například od Gabrielle Taroky).  :)

Co s sebou?

Na piknik si rozhodně nezapomeňte přinést své přátele, kteří váhají zda jít či nejít (nebojte, nekoušeme), dobrou náladu, společenskou hru – chcete-li hrát, nějakou dobrotu,… atp.

Prosíme o shovívavost všechny návštěvníky pikniku a požádat je, aby do kavárny Knoflík nenosili vlastní nápoje.

Těšíme se na Vás!

www.facebook.com/events/490664484346821

zas STEAMZINE.CZ pořádá Margueritte Weinlich

Napsat komentář