Steampunk Atelier – Výtvarné studio Šuplík, 19. července 2014

Setkání steampunkerů, i lidí, kteří o steampunk

jen letmo zavadili a zaujal je jeho svéráz. V Šuplíku bude k dispozici skutečný steampunkový fotoaparát, kterým bude možné se nechat vyfotit (pokud nemáte odpovídající kostým, něco vám najdeme), camera obscura pro výrobu siluetek a vyhradíme též místo na výměnu a případně i drobný vzájemný prodej steampunkových drobností včetně vlastních výrobků (steampunk votočvohoz) a postupně se rýsuje i program přednášek. Dozvíte se v nich například jak pilotovat vzducholoď nebo jak psát steampunkové povídky. Bude li přát počasí, můžeme udělat i menší čajový piknik v parku Na Korábě, samovar je připravený! Závěrečná afterpárty je naplánována do kavárny Knoflík na Palmovce.

Vstupné je velmi mírných 50 kč.

KDE: Výtvarné studio Šuplík, Podlipného 12, Praha 8
KDY: 19. července 2014. od 14 hodin

steampunk-atelier

PROGRAM:

Uvedené časy jsou orientační, nikoli zcela přesné.

14:00 Předvedení a prohlídka steampunkového fotoaparátu a fotografování zájemců, Též možnost zkusit vytvořit siluetu pomocí kamery obscury.
Paralelně bude zahájen votočvohoz a nabídka výrobků od různých tvůrců. (stále je ještě možnost se přihlásit s vlastními výrobky)
16:00 Scarlett Darth Zira Raschgoldová: Skutečné hrdinky věku páry – přednáška o ženách, které by mohly být předlohou hrdinek steampunkové literatury
17:00 Julie Novakova – rozhovor se spisovatelkou
18:00 Petr Tomek: Kterak se vzdušnou lodí plouti a kterak s ní troskotati – přednáška pro ty, kteří by chtěli zažít (nebo zorganizovat) larpové dobrodružství v roli člena posádky vzducholodi.
20:00 Přesun do Knoflík café baru

 FB událost zde.

Napsat komentář