Čaj o páté: Od oděvu po výchovu


Čaj o páté 2015

1. REPORT od Venduly Brunhoferové

2. REPORT na Sanctuary.cz od Ketmary

————————————————————————————
Dámy a pánové,

zveme Vás na neobvyklý viktoriánsko-steampunkový čaj o páté ve vybrané společnosti, inspirovaný dobovými dýchánky a pikniky, anglickou výchovou a stylovou módou! Vytáhněte a oprašte ze skříně své kostýmy a přijďte zažít nevšední uvolněnou atmosféru s příchutí zakázaných mravů v průběhu minulých století!

Vhodný dresscode: dobové a historií inspirované oděvy z různých materiálů od renesance až po cca 1. polovinu 20. století, včetně stylů jako je steampunk, gothic elegant, aristocrat, lolita, oděvy ve stylu Sardaxových ilustrací, vintage apod. Velmi vítané jsou klobouky, rukavičky, korzety, šněrovací boty a další.

Vstupné: 150,- v předprodeji/ 200,- na místě (vstupenky je možné zakoupit v klubu Kotelna, o dalších místech Vás budeme průběžně informovat.)
Elektronický předprodej: http://goo.gl/forms/ABntSrT6bI

Pozor, vstup je vzhledem k připravovanému pikantnějšímu programu od 18ti let.

~Dámy a pánové, jenž dorazí v patřičném dresscode, získají slevu ke konzumaci v hodnotě 30,-
~Ke každému vstupnému bude přichystáno viktoriánské menu v podobě pravého anglického čaje a okurkového sendviče

V klubu bude připravena pestrá nabídka nápojů a možnost si zakoupit teplé i studené pokrmy.

~ Co na Vás čeká? ~

Připravili jsme pro vás zajímavé workshopy, přednášky, divadelní scénku, taneční vystoupení, kostýmovou soutěž a také stánky Vašich oblíbených značek s dobovými a stylovými doplňky! Navíc, se budete moci nechat vyfotit ve svém oděvu v připraveném fotoateliéru.

Vstup od 17ti hodin, v klubu bude připraven prostor k doladění Vašich kostýmů a uzamykatelné skříňky k odložení věcí.

Událost na FB naleznete zde.

Za STEAMZINE.CZ pořádá jako hlavní organizátor Margueritte Weinlich společně s řadou dalších báječných lidí. :)

~ Přednášky ~

Tradice čaje o páté — Clarissa Dalloway

Hlavním tématem přednášky bude tradice odpoledního čaje ve Velké Británii, jeho počátky, zákonitosti i proměny v průběhu věků. Dozvíme se například, zda má toto odpolední pohoštění skutečně svůj původ na území Spojeného království, jak vypadá tradiční čaj o páté dnes i jak se změnil jeho význam pro společenský život.

Kterak se vzducholodí plouti a kterak s ní ztroskotati — Petr Tomek

…aneb co vše byste měli o vzducholodích znát ještě před nouzovým přistáním, uspořádáním vlastního LARPu, nebo psaním povídky!
Petr Tomek je ostřílený přednášející zaměřený na popularizaci vědy a techniky a v této poutavé přednášce vezme posluchače na myšlenkovou exkurzi do světa vzdušných paláců, vysvětlí jak fungují, jaké jsou jejich vlastnosti a jak je to s některými mýty a legendami.

Steampunková literatura u nás — Petra Slováková

Coby úspěšná autorka (nejen) fantasy literatury je spisovatelka Petra Slováková úzce spjata se Steampunkem a jeho výskytem na literární scéně. Ve své první přednášce nám přiblíží aktuální situaci v literární části žánru.

Všichni east-endští démoni — Petra Slováková

Ve své druhé přednášce se Petra Slováková bude věnovat své nejnovější knize Demon z East-Endu a poodhalí, jak probíhala příprava a samotné psaní této viktoriánsko-steampunkové detektivky.

Sex a erotika ve století páry aneb 19. století v červeném světle

Asi není třeba cokoliv dodávat, ne…? ;)

Všechno co jste chtěli vědět o steampunku — Martina Zlyhad Bellovicova

 

~ Představení ~

Taneční vstoupení

Během Čaje o páté se můžete těšit na orientálně laděný tanec v podání krásné Galeb.

Divadelní představení

“Čaj o páté: Budoárové nesváry” – z pera spisovatele Diuka se zrodila krátká divadelní hra; účinkují: Diuk, Clarissa Dalloway, Margueritte Weinlich

 

~ Workshopy & fotoateliér~

Ketlované náušnice “Orientální tanečnice”

V průběhu akce si budete moci vyrobit orientálně laděné ketlované náušnice s filigránovými ramínky. Workshop bude probíhat individuální formou u stánku Monica Otmili Handmade

Photographer: Karel Stanislav Labuť Make-up & hair: Jitka Vizážistka Zajptová Model: Margueritte Weinlich Experimentální FotoAteliér Image-club, image-club.cz
Photographer: Karel Stanislav Labuť
Make-up & hair: Jitka Zajptová
Model: Margueritte Weinlich
Experimentální FotoAteliér Image-club image-club.cz

.

Make-up a účesy od vizážistek

Nezapomeňte na možnost zkrášlení, abyste byli ve svých outfitech ještě dokonalejší!

V našem stylingovém koutku dáváme všem dámám (i pánům, budou-li si přát) možnost se nechat profesionálně nalíčit i učesat za velmi vstřícné ceny!

Kompletní líčení obličeje v podání Petry Malé, Vás vyjde na symbolických 100 Kč. Přijďte nenalíčené, anebo nechte svůj make-up doladit za sníženou částku! ;)

Jitka Zajptová Vám ráda vytvoří nádherný stylový a dobově laděný účes se kterým se stanete opravdovou dámou. Ceny za účesy se budou pohybovat již od 100 Kč. Celková částka se domluví individuálně na místě dle náročnosti a spotřeby pinetek.

.

Fotografický ateliér

Po celou dobu akce pro vás bude zdarma připraven fotoateliér a fotograf Grestem, kterého můžete znát z různých conů a lolita srazů. Na požádání vás rád vyfotí. http://grestem.rajce.idnes.cz/

 

~ Kostýmová soutěž~

Pro účast v soutěži si můžete u vstupu vyzvednout číslo a nosit jej viditelně připevněné na vašem kostýmu. Na tři z vás budou čekat hodnotné drobnosti. Budeme dychtivě očekávat vaše originální a kreativní nápady napříč celým dresscode!

 

~ Čaj o páté navštíví tito prodejci: ~

(Pro lepší přehlednost řazeno dle abecedy a gentlemanského principu)

Čaj o páté - ilustrace
CIVIL STEAMPUNK

Civil Steampunk

„Jsme čtyři, líbí se nám steampunk a inspiroval nás k tvorbě oblečení, doplňků a dalších artefaktů. Pavla Hovorková navrhuje oděvy, Hanka Pláteníková šperky a placky, Olga Cermanová maluje obrazy a Andrea Matějíčková tvoří PA-ANenky. Naše móda se vyznačuje tím, že je uzpůsobena dennímu nošení, proto CIVIL STEAMPUNK.“ (web)

Čaj o páté - ilustrace
Classy Lady – Arty & Crafty Atelier

Classy Lady cz

„Malé umělecké krejčovství, zaměřené na styly gothic, lolita a historizující módu. Ovládáme malbu airbrushem i tradiční ruční výšivku a šitou krajku. Dbáme hlavně na originalitu, kvalitu a vstřícný přístup k zákazníkům. Nabízíme jak naše autorské návrhy, tak se nebráníme ani zakázkám.“

Čaj o páté - ilustrace
Ještěrka – Emerald Dream

Emerald-Dream

Ješterka se šití věnuje už přes deset let a od vastních LARP kostýmů se dostala až k šití nekostýmového oblečení pro sebe i zájemce z okolí, na základě vlastních modelů i vylepšených modelů jiných designérů. A tak nyní vyrazí čerpat inspiraci na Čaj o páté: Od oděvu po výchovu.

„Inspirují mě modní a estetické styly jako Gothic, Lolita a další pouliční japonské styly, historické oděvy, Steampunk aj. S tvořením nekostýmových kousků jsem začala, abych mohla zrealizovat své vlastní návrhy, zároveň se ale ráda nechávám inspirovat Vašimi nápady.“ (web)

Epitaph clothing

Epitaph je projekt Kameko, designerky  šperků, čelenek a jiných doplňků, která tu a tam i něco ušije.

 

Čaj o páté - ilustrace
Šperky: Monica Otmili // Model: Neira // Foto: FotoZigo.cz

Monica Otmili Handmade

Šperkářka Monica Otmili se zabývá tvorbou ručně šitých rokajových šperků. Všechny šperky tvoří s láskou, trpělivostí a pečlivostí. A se stejnými emocemi je ráda posílá dál. Na akci Čaj o páté: Od oděvu po výchovu budou k prohlédnutí i zakoupení šperky v převážně elegant gothic designu, v nabídce naleznete náhrdelníky, přívěsky, náušnice, brože, náramky i vlasové doplňky.

Monica Otmili bude na akci Čaj o páté: Od oděvu po výchovu vést také korálkový workshop. Více informací již brzy!

Čaj o páté - ilustrace
Petra Slováková – Gabrielle Taroka // Foto: Dark Vision studio

Petra Slováková (Gabrielle Taroka)

Spisovatelka Petra Slováková je úspěšná autorka (nejen) fantasy literatury. Krom vlastních knih publikovala i v antologiích věnovaných fantasy a hororu a v časopisech Pevnost, Jupiter a Lemurie.  Petřin umělecký záběr je však mnohem širší a tak se ve chvílích odpočinku od literární aktivity věnuje coby Gabrielle Taroka i výrobě stylových šperků, se kterými přijede i na Čaj o páté: Od oděvu po výchovu.

Čaj o páté - ilustrace
Petr Tomek – Sousedská dílna Šuplík

Petr Tomek

Všeuměl Petr Tomek rád odpovídá, že spíše než jmenovat čím vším dosud byl, by bylo snazší jmenovat čím vším dosud nebyl. Petr se dlouhodobě věnuje přednášení o historii techniky a crowdfundingu, se kterým má bohaté zkušenosti ze svého působení při projektu Startovač. Krom toho se věnuje i uměleckým aktivitám v Ateliéru Šuplík, který v nedávné době rozšířil o malou dílnu, kde si zájemci mohou vyrobit drobnější předměty s využitím shromážděného nářadí a případně i Petrových zkušeností.
Petrovo uměleckou specialitou je galvanické leptání kovů, což zároveň tu a tam v Šuplíku vyučuje. Čaj o páté je ideální příležitostí se s ním na nějakém tom kurzu domluvit ;)

Sleeping-beauty & Kopretinová mýdlárna & přírodní kosmetika

Ilustrace - Čaj o páté: Od oděvu po výchovu
Sleeping Beauty Clarissa

Za Clarissino oděvní značkou Sleeping Beauty se skrývá výroba originálních šatů, oděvních doplňků a bižuterie inspirované historií, pohádkovými příběhy a módním stylem jménem Lolita.

„Jak už samotný název napovídá, jedná se o dámské a dívčí šaty inspirované pohádkovými příběhy a u nás stále populárnějším japonským módním stylem jménem Lolita. Vše je vyráběno ručně a s láskou v nekuřáckém prostředí se zvířátky. Nejde o zakázkovou ani sériovou výrobu a každý jednotlivý kus je originál.“ (web)

Za Kopretinovou mýdlárnou pak stojí šéfredaktorka tohoto zinu, Margueritte, která prostřednictvím spolupráce se Sleeping Beauty distribuuje ručně vyráběná mýdla různých vůní a další přírodní kosmetiku. Čaj o páté nebude v tomto směru výjimkou.

Aktualizace proběhla dne 15.4.2015 22:40 …sledujte tento článek, další informace budou brzy doplněny!

2 komentáře: „Čaj o páté: Od oděvu po výchovu

Napsat komentář