Viktoriánský & Steampunkový PIKNIK 21. června 2015

Krásné dámy, milí pánové!

Dovolte nám abychom Vás pozvali na piknik v neděli 21. června, který se letos bude konat v Havlíčkových sadech u Grébeho vily.

Oficiální začátek je ve 13:00 ve steampunkovém kadeřnictví “Napařená hlava”, Nádražní 30/19, Praha 5. v 15:00 je zahájen přesun a viktoriánsko -steampunková procházka Prahou do Grébovky. Oficiální začátek pikniku na místě se tedy procházkou může posunout až o hodinu. Kdo se neúčastní procházky je vítán k piknikování již od 15 hodin! :3

Dresscode:

steampunk, clockpunk, cyberpunk, postapo a další příbuzné styly, dále vřele vítáme všechny viktoriánské inspirace, cosplaye, dobové a historií inspirované oděvy z různých materiálů od renesance až po cca 1. polovinu 20. století, včetně uniform a stylů jako gothic, dandy, aristocrat a samozřejmě lolita. ♥

Rádi uvidíme všechny, jenž přijdou načerpat inspiraci, avšak žádný kostým nevlastní. Pevně věříme, že ve své sříni naleznete oděv, který bude alespoň lehce společenský a ve kterém mezi námi lehce zapadnete. ;)

Viktoriánský & Steampunkový piknik 2015

FB událost ZDE.

~PROGRAM~

~ 13:00 setkání a oslava otevření ve steampunkovém kadeřnictví Napařená hlava! Na míste možnost převlečení do kostýmů, dolaďování účesů, makeupu a celkové vizáže od milých a šikovných žen z Napařené hlavy, malé posezení, občerstvení, prodejci, fotografové a electroswing na živo! Více na Otevírání Napařené hlavy!

~ 15:00 hromadný odchod z Napařené hlavy a následná procházka či MHD přeprava do Havlíčkových sadů dle aktuální nálady a dohody. :)

~ 17:00 malé připomenutí čtené přednášky “Tradice čaje o páté” od Clarissy Dalloway, kterou jste mohli slyšet na Čaji o páté: Od oděvu po výchovu. :)

~ 18:00 SOUTĚŽní předčítání děl malé básnické soutěže a následné vyhodnocení a oceněnění malými dárky! ;)

~PRAVIDLA SOUTĚŽE~

Tentokráte se můžete těšit na soutěž, jejíž náplní bude poezie! Vymyslete pro návštěvníky pikniku báseň, pár veršů či přímo haiku na jedno z těchto zadaných témat: steampunk, 19. století, pára, viktoriánské období,… https://steamzine.budinsky.net/viktoriansky-steampunkovy-piknik-21-cervna-2015/ https://steamzine.budinsky.net/viktoriansky-steampunkovy-piknik-21-cervna-2015/a všechna příbuzná a obdobná témata, fantazii se meze nekladou!

Velmi se těšíme na vtipná a originální dílka! Předčítat i hodnotit budeme na místě, nicméně díla můžete přidat i zde na zeď události. Nejlíbivější budou odměněny malými dárky! :)

~Co se chystá dále?~

Naš piknikový dýchánek je především zaměřen na odpočinek u dobrého jídla, konverzaci a seznamování, popřípadě nenucenou zábavu v podobě nenáročných deskových her, fotografování a spřádání tajných plánů na ovládnutí světa.

Nezapomeňte na deku, něco dobrého, úsměv a přátelskou náladu! ;)
Fotografování povoleno!

Za STEAMZINE.CZ organizuje Margueritte Weinlich

2 komentáře: „Viktoriánský & Steampunkový PIKNIK 21. června 2015

  1. Zajímavé…..věnuji se vojenské historii american civil war….ne každý ve světě byl Viktorian….ale každý voják americké občanské války byl v podstatě viktoriánskz ovlivněn,,,zajímavé…..s pozdravem Bože chraň mě před královnou rád uvitám bližší info…. s pozdravem Achill

Napsat komentář