Aldariss

Další blázen do počtu. Kdo už o mě slyšel, nevadí – vysvětlíme, poučíme, za nepříjemnosti se omluvíme.

Tak tedy vážení velevážení. Toto jsem já:

Občanským jménem Jiří Sejkora. Vystudoval jsem HLS FF KHV UPCE. V nezkrácené podobě to znamená Historicko-literární studia Filosofické fakulty Katedry humanitních věd Univerzity Pardubice. Ta zkratka se mi líbí víc. Za sebou mám takovou tu klasickou dřevárensko – larpovou minulost. Tato kapitola dějin je už pravděpodobně nadobro uzavřena.

V současné době již čtvrtým rokem pracuji jako novinář pro Deník.cz (Vltava-Labe Press) – konkrétně pro krajskou redakci Pardubice a to jako fotograf (oblíbená činnost) a redaktor (méně oblíbená činnost dokládající, že každá sranda něco stojí).

Tohle zaměstnání má dvě značné výhody. Pracovat můžete i když se vám nechce a dostanete se na nejrůznější zajímavá místa. Těmi místy myslím třeba kanalizační výpusť chemičky, hořící tovární halu, prostředek bitvy mezi policejními štíty a dlažebními kostkami ožralých baníkovců až po smrtelně nudné tiskové konference politických stran. Radši ty baníkovce, tam aspoň víte na čem jste. K těm příjemnějším focením určitě řadím občasné focení pro Východočeské divadlo Pardubice.

Na zájmy v tomhle kolotoči už moc času nezbývá. Když se přece jen najde nějaký ten volný čas, vyrážím se toulat s foťákem. Nejlépe na opuštěná rozbitá místa, na které zapomněl člověk, nikoliv čas. Rozpadlé tovární haly, opuštěná nádraží, zdevastovaná místa, betonová džungle. Mám rád ta místa s postapokalyptickou atmosférou. Z těch toulek už byly dvě menší výstavy – shodou okolností obě v Brně. Fotografování lidí se také nebráním. Proto bych se u Steamzinu hlásil hlavně pro pořizování obrázků.

Další oblíbená věc je čtení – pokud zbývá čas. Nejčastěji je to Terry Pratchet, Robert Fabian a policejní svodky. Na milost už jsem vzal i Harry Pottera. Rozebírání knížek je činnost, co mi přechodem do zaměstnání podstatně chyběla. Na to bych se ve Steamzinu chtěl také zaměřit. Hned po tom fotografování. Hádám, že dlouhodobé praktické zkušenosti s novinářskou prací se tu také budou hodit.

Málem bych zapomněl na hlavní okruh zájmu a to je vojenská historie. Od čtení nejrůznější literatury už se mi podařilo přejít i k praxi, takže pokud budete někdy na ukázkách bojů z druhé světové války mít pocit, že toho německého zdravotníka  poznáváte, tak to jsem opravdu já.

Další okruh zájmů je pražská gotická scéna. Když můžu, snažím se v Praze objevit. Jelikož ten náš český rybníček je takový malý, tak tu vše souvisí se vším a tudy vede i má cesta ke steampunku. Jen podotýkám, že místo pilotních brýlí nosím svářečské. Z nějakého důvodu jsem zaseknut na pomezí steampunk – dieselpunk a strašně se mi tam líbí. Co víc dodávat. Na dalších 50 věcí si nejspíš do týdne vzpomenu, takže to třeba tady nějak vylepším. Když ne – ptejte se:

ICQ: 282800408

Skype: jirka.sejk

Facebook: Nemám a míti nebudu

 

Napsat komentář