Nemám páru: již druhý brněnský steampunkový večer

13615308_1823788287841642_290769902867817201_nNemám páru:

Brněnský steampunkový večer aneb pozvánka na akci

Vyhlížíte, kam za dobrodružstvím? Jediná česká ryze steampunková událost se vrací do brněských luhů a hájů! Druhý ročník festivalu Nemám páru je tady. Naleštěte kolečka, dofoukněte vzducholodě a připravte se na pořádnou jízdu! Čeká vás opět bohatý program plný hudby a přednášek, nebudou chybět sličné tanečnice, kostýmová soutěž, workshop a především se dočkáte prvního vystoupení steampunkových hudebních skupin v ČR! Vše vypukne již 24. září v brněnském klubu Slowone.

lies of the machine1Letos jsme si pro vás připravili dva zahraniční hosty, z nichž prvním je maďarská steampunková kapela z Budapešti, jejíž styl je nazýván “steam-powered metal psychocircus”: Lies of the Machine! Výrazné jsou u nich prvky metalu a jejich vystoupení se mohou pochlubit propracovanou show se vším, co k ní patří. V playlistu nebude chybět ani horká letošní novinka – album Freakshow, které vyšlo 20.8.2016.

Bližší informace naleznete na stránkách Lies of the Machine

Druhým hostem jsou Turm und Strang, vůbec první rakouská steampunková kapela z Vídně, která nejen velmi těší na své první vystoupení u nás, ale přiveze i to nejlepší ze svého alba Laudanum ins Ohr! Trojice turm und strang3hudebníků kombinuje dubstep-rock s prvky industriálu, crossoveru a to vše je zabalené do steampunkového hávu. Podívat se jim na kolečka můžete na jejich stránkách

Obě kapely budou vystupovat v České republice úplně poprvé a určitě budou rády, když je přijdete podpořit!

 

Na pořadu dále budou:

Přednáška: Doba jedová aneb něco málo o tom, jak těžké bylo přežít ve viktoriánské Anglii

Přednáší: Jana Astarel Hlavinková

 přednáška doba jedováJedy v jídle a kosmetice, bizarní nehody, drogy a nezdravá móda, cholera a mnoho dalšího. Pojďte si poslechnout o tom, že viktoriánská éra měla i své stinné stránky a žít v ní rozhodně nebylo tak romantické, jak je líčeno v románech…

Bartitsu, reálná pouliční sebeobrana při které se neschvátíte
Pořádá: Dům rytířských ctností

bartitsu3Bartitsu bylo vyvinuto v 19. století proti nejhorším rabiátům Londýna a úspěšně přetrvalo dodnes. Využívá techniky boxu, vycházkové hole, savatu, jiu jitsu a dalších především evropských bojových umění. Bartitsu bylo vytvořeno pro dámy a gentlemany z vyšší společnosti, má využití při příležitostech od denní vycházky po společnost večerních šatů i smokingu. Bartitsu sloužilo jako inspirace pro souboje ve filmech se Sherlockem Holmesem. V krátké ochutnávce ukážeme průřez bojem na čtyři vzdálenosti a budete moci sami ocenit jednoduchost a eleganci technik Bartitsu.

divadelní hra2Divadelní hra: Čaj o páté: Budoárové nesváry“

Scénář, režie: Diuk

Hrají: Pán: Diuk, Paní: Clarissa Dalloway, Komorná: Margueritte Weinlich

divadelní hraRozpustilá idylka anglické rodiny stojí a padá se snahou milé komorné udržet vše, jak má být, ať už jde o pořádek v domě, tak o spokojenost jejího pána a paní. Jenže jak ví, ani jeden se nikdy nesmí dozvědět o její snaze potěšit oba, protože pod zdánlivě ideálním svazkem skřípou kolečka zmaru.

Poprvé se tato hra představí Brněnskému publiku.

Přednáška: Okultismus ve viktoriánské době

(Přednáší Martina Bellovičová, Petra Slováková)

A circle of people at a spirit meeting join hands around a table and call upon the spirit World in a scene from Fritz Lang's film, 'Dr Mabuse, Der Spieler'.   (Photo by General Photographic Agency/Getty Images)

Jak inspirovaly tento fenomén zámořské objevy a odkud se vzala obliba spiritistických seancí? Jak vnímali lidé v 19. století magii a vědu a jak se inspirovali okultismem viktoriánští spisovatelé? To vše a mnohem více se dozvíte na přednášce o skrytých tajemstvích a době, kdy se nadpřirozeno těšilo obrovskému zájmu…

přednáškaNebude chybět tombola o věcné ceny a kostýmová soutěž. Rádi bychom vytvořili jedinečnou atmosféru tohoto festivalu a proto pokud máte doma tematický kostým nebo cosplay, provětrejte ho! Pokud kostým nemáte, nezoufejte, není povinný! Na akci můžete samozřejmě dojít v jakémkoliv oblečení.

Kromě již zmíněného na vás chystáme ještě další program, v němž nebude chybět ani taneční vystoupení. Pro zájemce o šperky připravila značka Reny fashion steampunkový workshop, kde si budete moci za symbolický poplatek vytvořit vlastní šperk. Letos bude akci doprovázet tržiště, kde naleznete nejen originální steampunkové a viktoriánské šperky, ale také mnoho dalších kreativních výtvorů a ručně šitých oděvů od značek jako jsou Classy Lady, Sleeping Beauty, Gabrielle Taroka, Porcelain Doll, Victorian Catherine a mnoho dalších. Prodejce stejně jako program budeme postupně doplňovat na facebookových stránkách akce, kde naleznete také veškeré potřebné informace: https://www.facebook.com/events/244103992643439/

Vstupenky na akci jsou již k dispozici za předprodejovou cenu 160 Kč. Tak oprašte vzducholoď či parostroj a dorazte 24. září do brněnského klubu Slowone!

13615308_1823788287841642_290769902867817201_n

Napsat komentář