Steampunkový & Viktoriánský piknik 2019 – Ostrava

Dámy a pánové,

srdečně vás zveme na Steampunkový & Viktoriánský piknik, který se uskuteční 29.6.2019 v Trojhalí Karolina v rámci akce Fantastická Ostrava.

Zvěte přátele a známé, které by tato akce mohla zajímat :)

Pikniky jsou oblíbené tématické akce zaměřené na pohodové posezení s přáteli a společenské hry. Na prvním ročníku pořádaném v rámci festivalu Fantastická Ostrava 2019 jsou vítány všechny alternativní komunity a lidé, kteří se rádi baví.

Piknik bude doplňovat celodenní steampunkový program festivalu. Můžete se těšit na přednášky od Karel Strmy Böhm, Zlyhad – Martina Bellovičová nebo Petra Slováková. Mimo jiné se na přednáškách dozvíte i jak vypadá steampunk po česku nebo jak si vyrobit části vlastního kostýmu.

~Co s sebou?~

V první řadě dobrou náladu! Akce se bude konat na trávníku před Trojhalím Karolina. Vezměte si sebou deku a nápoje či pokrmy dle chuti. Na místě budou i stánky, kde se můžete občerstvit.
Nebude chybět prostor pro výměnu dobrot, pokud se chcete pochlubit svými domácími výtvory a samozřejmě bude i soutěž v pečení. Vzorky bude hodnotit odborná porota.Nejlepší pekaře odměníme věcnými cenami.
Nevíte, co se hodí na piknik? Zkuste například tuňákové, lososové nebo okurkové sendviče, mufiiny, koláče nebo ovoce ;-)

~Jsem na pikniku poprvé~

To samozřejmě ničemu nevadí! Rádi uvítáme nováčky a nemusíte se bát, že byste se neseznámili s novými lidmi. Můžete přijtí sami nebo s kamarády, rodiči, partnery.

~Dresscode~

Jaký zvolit druh oděvu?

steampunk, clockpunk, cyberpunk, gaslamp fantasy a další příbuzné styly, vřele vítáme všechny dobové i nedobové viktoriánské inspirace, cosplaye, historií inspirované oděvy z různých období od renesance až po cca 1. polovinu 20. století, včetně uniforem. Dále doporučujeme outfity ve stylu gothic, lolita, dandy, aristocrat, dolly, mori a jiné street fashion styly.

Rádi uvidíme všechny, jež přijdou načerpat inspiraci, i přestože žádný kostým prozatím nevlastní. Pevně věříme, že ve své skříni naleznete oděv, kterým se alespoň lehce přizpůsobíte atmosféře pikniku. ;)

~Tea dueling~

Během pikniku nebudou chybět soutěže a zábava. Jednou z nich bude “Tea dueling”, který vám naše ostřílené profesionálky rády předvedou a samozřejmě si můžete také zasoutěžit.

Český steampunk
STEAMzine.cz – steampunkeři v ČR

Napsat komentář