Je libo okurkový sendvič, či jahodovou limonádu jakou pili ve viktoriánské Anglii ?

Jak již název napovídá, bude řeč o originálních viktoriánských receptech a vy máte jedinečnou příležitost si je připravit i doma. Doufám, že se vám budou líbit a hlavně budou chutnat.

Jak již bylo zmíněno v jiných článcích, zabývám se vším, co patří do viktoriánské éry, a co bych to byla za dobrodruha, kdybych neznala a nevyzkoušela také nějaké ty recepty – typické pro tuto mou oblíbenou dobu. Mám ráda uhlazený a nazdobený styl jídelních podnosů, kde vše tvoří mistrovské dílo a to je právě to, co se mi na viktoriánské kuchyni líbí. Jak vše do sebe krásně zapadá a tvoří to celek, který když bychom jen jedinou věc z něj snědli už by byl porušen tan krásný řád. To však neznamená, že nemám ráda speciální chutě, které jsou typické pro viktoriánské recepty.

Proč jsem vybrala tyto dva recepty ?

Já a můj muž jsme byli pozváni na Viktoriánský piknik a co jiného si vzít do koše sebou, než tak typické okurkové a tuňákové sendviče a typické limonády. Původně byly opravdu také tuňákové sendviče a citronová limonáda, avšak než jsem je stihla nafotit pro Vás tak vzhledem ke své nepřekonatelné chuti padly za vlast. O tuňákových sendvičích a citronové limonádě tedy příště… Alespoň se máte na co těšit. :)

Jelikož je jahodová sezóna v plném proudu, rozhodla jsem se pro jahodovou limonádu. V létě krásně osvěží a je velice výborná. V originálním receptu je psána šťáva z 15 citronů, avšak bohatě stačí z 8 celých citronů. Proto tedy v tomto případě došlo k malé změně.

Recept na Jahodovo-mátovou limonádu

Na jednu dávku o cca 2 litrech potřebujeme:

– šťávu z 8 citronů
– 1-1/2 litru sodové vody
– 1-1/2 pinty umytých a nakrájených jahod  (pinta =půllitr, tzn. 5OO gramů)
– 1 hrnek cukru
– 2 lžíce nasekaných listů čerstvé máty ( zde se nebojte a  klidně dejte máty více )

…………………………………………………………………

Na cukrový sirup  :

– 1/2 šálku cukru
– 1 šálek vody

Pokud se vám limonáda zdá bez sladidla dost sladká, není potřeba přidávat sirup.

Postup na přípravu cukrového sirupu:

Chceme-li  limonádu sladit sirupem, smícháme 1/2 šálku cukru a 1 šálek vody v hrnci a přivedeme k varu. Snížíme teplotu a necháme vařit, dokud směs nezprůhlední. Poté odstavíme z ohně a necháme vychladnout.

A nyní samotná limonáda :

  1. Rozmixujeme, popřípadě rozmačkáme jahody s cukrem a s lístky máty.  Mícháme tak dlouho, dokud se cukr nerozpustí a vše není řádně promícháno.
  2. Směs scedíme přes jemné sítko do džbánu. Přidáme sodovou vodu a smícháme.

Pokud je pro nás limonáda málo sladká,  doslazujeme cukrovým sirupem.

Limonádu servírujeme ve vychlazené sklenici s ledem, dozdobenou čerstvou mátou, či jahodou.

Pokud potřebujete limonádu uchovat, doporučuji skleněné lahve s porcelánovým uzávěrem.  Nezapomínejte však, že je z čerstvého ovoce a to jako takové se rychle kazí. Nenechávejte ji tedy déle než jeden, maximálně dva dny v chladničce.

Okurkové sendviče

Tento recept je velice jednoduchý na přípravu a velice chutný. Pokud tedy nemáte příliš času a čekáte návštěvu tak vřele doporučuji tuto pochutinu.  Nutné je dodat, že tato pochoutka se servíruje v odpoledních hodinách. Většinou k malé odpolední svačince před večeří.

Musím ještě zmínit pár detailů, které se k přípravě sendviče váží.

Chléb na sendviče nemá  okraje, tedy má, ale kůrka se okrajuje.  Tyto sendviče musí být tak lehké, aby se daly zvednout kleštěmi na sendviče, či uchopit dvěma prsty.

Nyní již samotný recept:

– 1 polévková lžíce másla
– 1 vaničku tvarohového sýru (  např. Gervais, či Lučina)
– 2 stroužky česneku (lze použít i více)
– bylinky dle chuti ( já používala bazalku a provensálské koření)
– půlka salátové okurky
– toustový chléb ( záleží na vás, jestli cereální, či bílý)

Postup:

Tvarohový sýr a máslo dáme do mísy a smícháme s bylinkami. Česnek promačkáme přes lis a přidáme taktéž.  Opět promícháme. Dle chuti přisolíme.  Nakrájíme si na velmi tenké plátky omytou a ostrouhanou okurku.

Z chleba odstraníme okraje. Namažeme jej připravenou směsí na obou polovinách. Na jednu polovinu s namazanou směsí klademe plátky okurky. Spojíme oba chleby dohromady.  Naposledy chléb přepůlíme nožem tak, aby vznikly dva trojúhelníčky. Postup opakujeme do požadovaného množství sendvičů.  Do sendvičů je možné přidat ještě třeba lístky salátu, například rukoly. Je to velice chutná kombinace.

Všechny sendviče naskládáme na podnos zdobený lístky salátu.

V případě že si tyto sendviče chystáte na piknik, nezapomínejte, že je potřeba je přikrýt, jelikož na vzduchu toustový chléb rychle osychá.

Přeji dobrou chuť!

3 komentáře: „Je libo okurkový sendvič, či jahodovou limonádu jakou pili ve viktoriánské Anglii ?

  1. Zkusil jsem ten okurkoví sendvič. Je vynikající. A taky jsem se u přípravy pobavil když jsem poprvé použil hmoždíř, na naši domácí bazalku. Přihodil jsem pár rajčat, taky vlastních, a nemělo to chybu. Děkuji za inspiraci.

  2. No, vida. Všeobecně má anglická kuchyně špatný zvuk, ale tyto proslulé sendviče jsou opravdu dobré. Tzatziki po britsku. Dnes jsem se dívala na pořad o zahradní párty angl. panovnice a tam se podavají okurkové sendviče. To mne vyburcovalo, našla jsem si recept a hned jsem je pro očekávanou návštěvu vyrobila. Hosté sice tvrdili, že jsou po vánočním hodování přecpaní, ale nezbyl ani jeden. Jako základ jsem sice nepoužila Lučinu, ale jemný tučný tvaroh s trochou kys. smetany. Vřele doporučuju.

Napsat komentář